Krušnohoří / Chemnitz

 
 
tradice v souladu s přírodou
„Zdař bůh“ v Krušnohoří - s tím starým pozdravem horníků se zdraví v Krušnohoří už od 16. století. V té době bylo objeveno bohaté ložisko rudy, které dalo vzniknout jménu krásné pohoří.

Kvůli hornictví region zbohatl a byla založena řada krásných hornických měst s nádhernými měšťanskými domy. Díky vědomí o tradicích hornictví místního obyvatelstva je možno dodnes zažít báňskou tradici v prohlídkových štolách. Vánoční doba je každoročním vrcholem péče o krušnohorsko-hornické zvyky. Nádherné vánoční jehlany a typické oblouky se svíčkami, symbolizující vchod do štoly, rozsvítí okna domů a navodí nenapodobitelnou atmosféru v „německé zemi vánočních tradic“.

Průvodem hornických kapel, které městy procházejí v tradičních oblecích, budete fascinováni. Ale nejen v zimě, kdy máte v Krušnohoří vynikající možnosti zimního sportu, stojí za to sem vycestovat. V každém ročním období Vám region nabízí atraktivní příležitosti k trávení volného času pro celou rodinu – sportovní, wellnessové i gastronomické. To vše můžete nalézt podél zážitkové cesty DAMPFBAHN-ROUTE Sasko na trase vedoucí skrz Krušnohoří, region parních vlaků první kategorie. Užijte si jízdu úzkorozchodnou dráhou údolím řičky Přísečnice Preßnitztalbahn a nechte se okouzlit nostalgickou atmosférou a krásnou krajinou. Nebo cestujte další úzkorozchodnou dráhou Fichtelbergbahn, kde denně jezdí parní vlaky do nejvýše položeného města Německa, Kurort Oberwiesenthal. O bývalé husté síti úzkorozchodných železničních tratí v Krušnohoří svědčí dodnes mnoha dalších památek, které můžete obdivovat podél zážitkové cesty DAMPFBAHN-ROUTE.

Ale i město Chemnitz (Saská Kamenice) byste měli při dovolené v regionu navštívit. Mimo průmyslově-kulturních tradic, které zanechaly své stopy v „Saském Manchestru“, Vám město nabízí uznané kulturní možnosti a sbírky umění.
 
Stationen und Partner in der Region

Bahnen objevovat region přenocovat a užívat si modelové železnice Station

Filter

Bahnhof Eppendorf
Museumsbahnhof Markersdorf-Taura
Bahnbetriebswerk Chemnitz-Hilbersdorf
Stationsschild - Bahnbetriebswerk Chemnitz-Hilbersdorf
Technikmuseum Seilablaufanlage Chemnitz-Hilbersdf
Parkeisenbahn Chemnitz
Stationsschild - Parkeisenbahn Chemnitz
Sächsisches Industriemuseum Chemnitz
Straßenbahnmuseum Chemnitz
Bahnhof Oberherold
Stationsschild - Bahnhof Oberherold
Bahnhof Geyer
Modellbahnland Schönfeld-Wiesa
Bahnhof Wolkenstein
Stationsschild - Bahnhof Wolkenstein
Bahnhof Steinbach
Stationsschild - Bahnhof Steinbach
Bahnhof Schmalzgrube
Stationsschild - Bahnhof Schmalzgrube
Bahnhof Schlössel
Stationsschild - Bahnhof Schlössel
Bahnhof Jöhstadt
Stationsschild - Bahnhof Jöhstadt
Bahnhof Schlettau
Stationsschild - Bahnhof Schlettau
Königlich-sächsischer Museumsbahnhof Walthersdorf
Bahnhof Cranzahl
Schauwerkstatt "zum Weihrichkarzl"/Bf Neudorf
Bahnhof Kurort Oberwiesenthal
Fichtelberg-Schwebebahn