Saské Švýcarsko / Východní Krušnohoří

 
 
Z regionu hornictví do přírodního parku
Jeden z nejkrásnějších úseků po zážitkové cestě DAMPFBAHN-ROUTE Sasko vede jizně od Drážďan podél úzkorozchodné dráhy údolím říčky Weißeritz, po které denně jezdí parní mašinky. Cesta vede dál na hřeben Východního Krušnohoří do Altenbergu a zpět romantickým údolím řeky Mohelnice (Müglitz) do Heidenau.

Odtamtud se trasa obrací do Saského Švýcarska s jedinečnou krajinou Labských pískovců, která byla prohlášena Národním parkem. Prohlédněte si nejprve východní část Krušnohoří, region báňských tradic. Se svými 440 kilometry čtverečnými je to největší chráněná krajinná oblast ve Svobodném státu Sasko, která svým návštěvníkům nabízí nedotčenou přírodu a původní lidovou architekturu. Krušnohoří vděčí za své jméno především těžbě stříbrné rudy.

Po zahájení provozu úzkorozchodných železnic začal rozvoj cestovního ruchu. Vznikla lákavá lázeňská a rekreační místa s řadou penzionů, hospody pro výletníky a turistické zajímavosti. Byly postaveny turistické stezky a široké možnosti pro sportovní aktivity, které umožňují vyžití pro celou rodinu. V malebném Saském Švýcarsku Vás neohromí pouze pískovcové skály, idylická rekreační místa, lázeňské město Bad Schandau a jeho „wellnessové oázy“ nebo oblíbená Labská cyklostezka - Vaší hezké dovolené zde nic nechybí. Milovníci historických dopravních prostředků se mohou po Labi svézt jedním z parníků nejstarší a největší flotily na světě nebo se projet historickými tramvajemi údolím říčky Křinice (Kirnitzsch). Další drážní zážitky na různých rozchodech Vám nabízí partneři sítě drážních zážitků v Saském Švýcarsku (Netzwerk Bahnerlebnis Sächsische Schweiz).
 
Stationen und Partner in der Region

Bahnen objevovat region přenocovat a užívat si modelové železnice Station

Filter

Bahnhof Freital-Hainsberg
Stationsschild - Bahnhof Freital-Hainsberg
Bahnhof Rabenau
Bahnhof Kurort Kipsdorf
Stationsschild - Bahnhof Kurort Kipsdorf
Bahnhof Altenberg Altes Empfangsgebäude
Stationsschild - Bahnhof Altenberg Altes Empfangsgebäude
Bahnhof Altenberg Neues Empfangsgebäude
Stationsschild - Bahnhof Altenberg Neues Empfangsgebäude
Bahnhof Bärenstein
Stationsschild - Bahnhof Bärenstein
Kirnitzschtalbahn/Bad Schandau
Stationsschild - Kirnitzschtalbahn/Bad Schandau
Bahnhof Goßdorf-Kohlmühle
Bahnhof Lohsdorf
Stationsschild - Bahnhof Lohsdorf
Tillig Modellbahnen/ Modellbahngalerie
Stationsschild - Tillig Modellbahnen/ Modellbahngalerie
Bahnhof Edle Krone
Stationsschild - Bahnhof Edle Krone