Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Bimmelbahn-Shop
An der Kleinbahn
01744 Dippoldiswalde

Tel.: +49-3504-6209889


e-mail

Popis

Každý, kdo začíná, končí nebo přestupuje na své cestě po železnici v údolí Weißeritz, kde denně jezdí v pravidelném provozu parní lokomotivy, je srdečně vítán týmem prodejny "Bimmelbahn Shop" v Dippoldiswalde. Ve dvou úzkorozchodných železničních vozech, které jsou postaveny u nákladové rampy vedle nádražní budovy v Dippoldiswalde, provozuje rodina Wagnerových prodejnu jízdenek s kavárnou a prodejem suvenýrů a cestovních potřeb.

Protože v nádražní budově již není pokladna, provozuje "Bimmelbahn Shop" místní prodejnu jízdenek pro železnici v údolí Weißeritz. Pokud potřebujete jízdenku na cestu vlakem z Dippoldiswalde směrem na lázně Kurort Kipsdorf nebo Freital-Hainsberg, můžete si ji zakoupit před odjezdem v osobním voze 970-483, který byl postaven v Budyšíně v roce 1913 a slouží také jako kavárna. Kromě lavic v něm najdete také stoly, prodejní pult a malou kuchyňku.

Za pěkného počasí si můžete vychutnat neopakovatelnou atmosféru parní železnice na nejdůležitějším nádraží na trati Freital-Hainsberg – Kurort Kipsdorf ze čtyřnápravového otevřeného vozu 97-10-12 – "zahrádky pro hosty na kolejích" – s šálkem kávy nebo jiného nápoje a kouskem koláče nebo teplým občerstvením pod širým nebem.

V nabídce občerstvení najdete pravidelně typickou klobásu bockwurst, párky, koláče, zmrzlinu a teplé i studené nápoje. Při vybraných akcích nabízí rodina Wagnerových také opečené bílé klobásy Bratwurst – informace o tom jsou uvedeny na domovské stránce.

Oba úzkorozchodné železniční vozy byly s láskou zrestaurovány ve stylu německých říšských drah a jsou k dispozici "Bimmelbahn-Shopu" zapůjčené od Sächsische Dampfeisenbahngesellschaft mbH (SDG) a IG Weißeritztalbahn e.V. (otevřený vůz).

 

:

: