Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Sachsendraisine
Dresdner Straße 61 (Abfahrtsstelle)
01833 Wilschdorf

Mobil: +49-162-6997892
Fax: +49-39931-54641


e-mail

Popis

Silou svalů na okraji Drážďan přes Karswald

Po srpnové povodni v roce 2002 tudy ještě v létě 2003 jezdily mezinárodní rychlíky a těžké nákladní vlaky – od 1. února 2007 však byla normálněrozchodná železniční trať mezi Arnsdorfem (u Drážďan) a Dürrröhrsdorfem na okraji Saského Švýcarska uzavřena. Poté bylo na kolejích vedoucích Karswaldem doslova ticho po pěšině.
Od roku 2018 vracejí život na téměř osmikilometrovou trať vozidla poháněná lidskými svaly zvané Sachsendraisine. Výchozím bodem pro tuto jedinečnou zábavu ve volném čase před branami Drážďan je půjčovna, kterou najdete na spolkové silnici 6 mezi Rossendorfem a Fischbachem. Odtud můžete jet buď cyklodrezínou na jih směrem na Dürrröhrsdorf-Dittersbach, nebo ruční pákovou drezínou na sever směrem na Arnsdorf.
Cyklodrezína je určena pro dvě až čtyři osoby, ruční pákový vozík uveze osm až 14 osob. Zatímco dva jezdci šlapou na první drezíně, tu ruční dají do pohybu čtyři lidé silou paží.
Oba typy vozidel mohou být vybaveny stříškami nebo deštníky. Během cesty si lze místa – a to i ta kde sedí ti co drezínou pohybují – prohodit, aby se předešlo bolestem svalů.
Nezáleží na tom, zda se smějete, lapáte po dechu nebo se hýbete harmonicky ve svém vlastním individuálním rytmu – každého cestujícího na drezíně pohltí krása Karswaldu! A tak je netradiční cesta po kolejích zaručeně nezapomenutelným zážitkem!
 
Fahrrad-Draisine im Karswald 
© Sachsendraisine

Délka jízdy

Prohlídka trvá maximálně dvě hodiny, odjezdy jsou možné v 9, 11, 13, 15 a 17 hodin.
Úsek ruční drezíny do Arnsdorfu je dlouhý asi šest kilometrů tam a zpět.
Úsek cyklodrezíny do Dürrröhrsdorfu je dlouhý asi deset kilometrů tam i zpět.
 

Příjezd

Na místo odjezdu je možné dojet autem, autobusem, na kole nebo po svých – ne vlakem!
Autobusem linka 261 Dresden Hbf – Sebnitz, zastávka Wilschdorf branch, Fischbach bei Dresden
Vjezd do výchozího místa je mezi čerpací stanicí a silničním mostem přes železnici
 

Sezóna:

Běžná jízdní sezóna začíná v dubnu a končí 31. října.
Pro skupiny 20 a více osob jsou na vyžádání možné individuální zimní výlety s ručními pákovými drezínami (150 eur za vozík).
 

Ceny:

Cena za použití cyklodrezíny po dobu maximálně dvou hodin je 35 eur. Jedná se o cenu pronájmu vozidla – bez ohledu na to, zda drezínu používají dvě, tři nebo maximálně čtyři osoby.
Cena za použití jedné z velkých ručních pákových drezín po dobu maximálně dvou hodin je 105 eur. Jedná se o cenu pronájmu vozidla – bez ohledu na to, kolik osob (minimálně osm, maximálně dvanáct) na drezíně pojede.
Tip: Jízda na drezíně jako dárek! Poukazy lze kdykoli objednat prostřednictvím webových stránek Sachsendraisine.