Horní Lužice a Dolní Slezko

 
 
Aktivně v souladu s přírodou
Srdečně vítejte v nejvýchodnějším rekreačním regionu v Německu, který se rozprostírá od Žitavských hor (Zittauer Gebirge), nejmenšího přírodního parku Spolkové republiky, po vřesoviště Muskauer Heide na severovýchodě Saska.

Užijte si Vaši dovolenou, nejhezčí týdny roku, se všemi smysly! V Žitavských horách Vás čekají lákavé gastronomické nabídky v tradičních podstávkových domech a na jiných unikátních místech. V různých variantách můžete prožít krásy přírody a aktivně poznat region. Je jedno, chcete-li vystoupit na rozhledny a zříceniny či nedotčené vrcholy, při cyklistických výpravách či pěších výletech, při vodních sportech na jezeře Olbersdorfer See či na lyžařských trasách v zimním období - možnosti jsou téměř neomezené.

Na Vaši návštěvu čeká i tradiční řemeslo, staleté kostely a kláštery ve městech Lužického Šestiměstí a podél cesty Via Sacra. Na cestě do vřesoviště Muskauer Heide poznáte mezi městy Budyšínem (Bautzen) a Bad Muskau srbské tradice, jako je ptačí svatba nebo Velikonoční jízda na koni, nebo mladou krajinu nových lužických jezer, největší jezerní plochu na světě, která vznikla lidskou rukou. Budete okouzleni jedinečnými parky, jako je Pücklerův park v Bad Muskau, který byl zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO nebo Rododendronový park v Kromlau, ke kterým je možno dostat parními vlaky lesní železnice Waldeisenbahn Bad Muskau. V Žitavských horách můžete taky denně zažít jízdu parními mašinkami. Na palubě historických vlaků z Žitavy přes Bertsdorf do Kurort Oybin nebo do Kurort Jonsdorf, z nichž některé mají v soupravě zařazen i jídelní nebo vyhlídkový vůz, máte možnost příjemně přijíždět do okouzlujících prázdninových letovisek.
 
Stationen und Partner in der Region

Bahnen objevovat region přenocovat a užívat si modelové železnice Station

Filter

Bahnhof Taubenheim/Schauanlage Klimperch Oppach
Stationsschild - Bahnhof Taubenheim/Schauanlage Klimperch Oppach
Eisenbahnmuseum Seifhennersdorf
Stationsschild - Eisenbahnmuseum Seifhennersdorf
Bahnhof Zittau
Stationsschild - Bahnhof Zittau
Bahnhof Bertsdorf
Stationsschild - Bahnhof Bertsdorf
Bahnhof Kurort Jonsdorf
Stationsschild - Bahnhof Kurort Jonsdorf
Bahnhof Kurort Oybin
Stationsschild - Bahnhof Kurort Oybin
Maschinenhaus Löbau
Stationsschild - Maschinenhaus Löbau
Parkeisenbahn Görlitz
Stationsschild - Parkeisenbahn Görlitz
Energiefabrik Knappenrode
Bahnhof Weißwasser Anlage Mitte
Stationsschild - Bahnhof Weißwasser Anlage Mitte
Bahnhof Bad Muskau
Stationsschild - Bahnhof Bad Muskau
Bahnhof Kromlau
Stationsschild - Bahnhof Kromlau