Search PartnersDAMPFBAHN-ROUTE Sasko

DAMPFBAHN-ROUTE Sasko

Pouze v Sasku …
… se můžete svézt denně a v každém ročním období úzkorozchodnými parními vlaky různými regiony naší krásné spolkové země. Přitom můžete v okolí těchto parních železnic zažít vrcholy našeho umění a kultury, světoznámé tradiční řemeslo, luxusní wellnesové nabídky nebo jedinečné krásy přírody s rozmanitými možnostmi aktivních rekreačních programů. Žádný jiný region v Německu Vám nenabízí tak živé kulturní dědictví s pěti úzkorozchodnými železnicemi jezdícími denně, dalšími turistickými drahami, četnými muzei, památkami a živě udržovanými svědky historie železnice.

DAMPFBAHN-ROUTE jako zážitková cesta Svobodným státem Sasko není pouze „knižním jízdním řádem“, kde najdete železnice. Prezentujeme Vám mimo toho možnosti stylového přenocování, vybrané restaurace a zážitky pro celou rodinu. Od vřesoviště Muskauer Heide až po region zimního sportu pod Fichtelbergem, od barokního zámku Moritzburg nedaleko hlavního města Drážďany až po přírodní park Žitavské hory (Zittauer Gebirge) spojuje DAMPFBAHN-ROUTE zážitkové a rekreační oblasti v Sasku. Od roku 2010 spolupracuje pod značkou DAMPFBAHN-ROUTE zatím 180 partnerů.

Větší dosah společné marketingové práce je od začátku roku 2013 umožněn díky úzké spolupráci se sítí BAHNNOSTALGIE DEUTSCHLAND, která působí ve všech spolkových zemích naší republiky.

Využijte i Vy DAMPFBAHN-ROUTE Sasko jako zážitkovou cestu zemí parních železnic!