Západní Krušnohoří / okres Vogtland

 
 
Od hornictví do regionu hudebních nástrojů
Podél zážitkové cesty DAMPFBAHN-ROUTE od západního Krušnohoří, s hornickými městy z dob aktivního hornictví, do okresu Vogtland, kde se setkáme se světoznámým tradičním řemeslem výroby hudebních nástrojů, projedeme krásnou středohorskou krajinou, která nabízí četné možnosti pro aktivní odpočinek.

Romantická říční údolí, jako to řeky Zwickauer Mulde, vedou turisty pěšky nebo na kole k nejhezčím a nejzajímavějším cílům kulturní krajiny v Krušnohoří. A i výstup na vrcholy krušnohorského hřebenu se pěším turistům vyplatí. Odměnou jsou fantastické výhledy. V zimě je lákadlem především lyžařská trasa po krušnohorském hřebeni.

Po dni plném aktivit a zážitků si můžete odpočinout v termálních lázních a užít si jejich wellnessových nabídek. Jedinečné řemeslo výroby hudebních nástrojů můžete poznat v regionu Vogtland, kde máte v předváděcích dílnách možnost přihlížet řemeslníkům při práci. V muzeích, například v Klingenthalu nebo v Markneukirchenu, je možno obdivovat jedinečné hudební nástroje a jejich historii. Ale i DAMPFBAHN-ROUTE Sasko má pro Vás nabídky v regionu západního Krušnohoří a Vogtland. Jedinečné Saské muzeum úzkorozchodných železnic v Oberrittersgrünu, parní muzejní železnice Schönheide a přerozchodovací stanoviště Schönheide Süd, kde bude v budoucnu úzkorozchodná trať napojena na stávající turistickou trať na normálním rozchodu, jsou v regionu nejzajímavejší cíli pro fanoušky železnice.
 
Stationen und Partner in der Region

Bahnen objevovat region přenocovat a užívat si modelové železnice Station

Filter

Bahnhof Oberrittersgrün
Stationsschild - Bahnhof Oberrittersgrün
Eisenbahnmuseum Schwarzenberg
Stationsschild -  Eisenbahnmuseum Schwarzenberg
Bahnhof Carlsfeld
Bahnhof Schönheide Süd
Stationsschild - Bahnhof Schönheide Süd
Bahnhof Schönheide Mitte
Stationsschild - Bahnhof Schönheide Mitte
Bahnhof Rothenkirchen
Stationsschild - Bahnhof Rothenkirchen
Bahnhof Kirchberg
Bahnhof Oberheinsdorf
Haltepunkt Niedermülsen
Göltzschtalbrücke Netzschkau
Parkbahn Syratal Plauen
Bahnhof Schönberg (Vogtl)/Wisentatalbahn