Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Verein
Sächsischer Eisenbahnfreunde e.V.
Schneeberger Straße 60
08340 Schwarzenberg
Mobil: 01577 6497343 (Öffnungszeiten)


e-mail

akce

more events


Fahrten zum Tag der Sachsen in Aue

05.09.2020 - 06.09.2020


Sonderzug ins böhmische Bierparadies Plzen

26.10.2020

popis

Bahnbetriebswerk Schwarzenberg

Železniční muzeum s „poklady“

Spolek Verein Sächsischer Eisenbahnfreunde e.V. (VSE – Saských přátel železnice e.V.), který byl založen v roce 1990, se ujal bývalého železničního provozu Schwarzenberg a na začátku 90. let 20. století začal s rozsáhlou rekonstrukcí zařízení. S postupem let tak z někdejších ruin vzniklo jedno z nejhezčích saských železničních muzeí. Dnešní Železniční muzeum Schwarzenberg zahrnuje reprezentativní sbírku vozidel, kterou se region náležitě pyšní. Mimo jiné patří do sbírky parní lokomotivy 58 3049, 75 501, 86 049 a 94 2105, z části přítomny jako trvalá výpůjčka. Provozuschopnou parní lokomotivu 50 3616 a stylový muzejní vlak ze 70. let, který spolku patří, vypravuje spolek několikrát do roka na speciální jízdu celým Saskem a sousedními spolkovými zeměmi. Mezi nejoblíbenější jízdy patří každoroční Mikulášská a vánoční jízda přes působivý viadukt u obce Markersbach až do Schlettau, vždy o třetím adventním víkendu, kdy se zároveň koná proslulý vánoční průvod v horském městě Schwarzenberg. Kromě toho pořádá VSE společně s přilehlými obcemi a Krušnohorskou železnicí v současné době již i v sousedních regionech známé speciální jízdy Krušnohorské vyhlídkové železnice mezi obcemi Annaberg-Buchholz a Schwarzenberg. Při těchto jízdách historickými motorovými vozy nebo muzejním vlakem VSE střídavě taženým parní, resp. dieselovou lokomotivou si vychutnáte nejen impozantní výhledy na Krušnohoří, ale dozvíte se i mnoho zajímavého.

Impression

©

postupu

Umístění Schwarzenberského železničního muzea

Železniční muzeum se nachází v Krušných horách na západním okraji horského města Schwarzenberg.

Jak se tam dostat autobusem a vlakem

Do muzea se dostanete k Krušným bádům.


Jak se tam dostat autem

Chcete-li přijet, jeďte po výjezdu Aue z A 72. Přes S 255 se dostanete do Aue, odkud se dostanete do Schwarzenbergu přímo po B 101. Krátce po vstupu do vesnice se Schneeberger Straße vynoří do průmyslové oblasti. Dostanete se přímo do muzea.

 

©
©

Železniční trabi jezdí Muldental

Železniční trabi jezdí Muldental


Rochlitz – Wechselburg – Göhren


Železniční trabi je kontrolní vozidlo a díky technologii pohonu dostalo své jméno od Trabant P50. Muldentalbahn je ideální pro toto vozidlo. Vrcholem cesty je přechod mezka přímo na Rochlitzer Schloss.

 

otevírací:

Schwarzenberské železniční muzeum prodlužuje zimní přestávku až do odvolání.

Otevírací doba 2020
najdete ji na adrese:

www.vse-eisenbahnmuseum-schwarzenberg.de

přijetí:

přijetí

Dospělí 4,00 €
Děti 2,00 €
Rodinná karta (2 dospělí a  2 děti) 10,00 €

Speciální akce mají různé vstupné.