Suche Partner
Suche Regionen

Západní Krušnohoří / okres Vogtland

Sdružení cestovního ruchu okresu Vogtland (Tourismusverband Vogtland e.V.), Auerbach

Zertifizierungen - Tourismusverband Vogtland e.V.

zertifiziert ServiceQualität Deutschland

Kontakty

Tourismusverband Vogtland e.V.
Göltzschtalstraße 16
08209 Auerbach

Tel.: +49-3744-188860
Fax: +49-3744-1888659


e-mail

Popis

Objevit něco nového ...


Region Vogtland: Tajný tip v srdci Evropy
Region Vogtland nabízí na malé ploše překvapivou rozmanitost. Přirovnat jej můžeme ke komornímu orchestru: je zvučný, muzikální a živý. Vogtland v sobě spojuje přátelskou srdečnost s přívětivostí, vynalézavost s dávkou svéhlavosti a zážitky z nedotčené přírody se skvělou hudební kulturou. Německá historie a evropská tradice – za novými zážitky a objevy do čtyřzemí Saska, Durynska, Bavorska a Čech!

Obklopeni přírodou
Dovolená v regionu Vogtland, to znamená zhluboka dýchat, uvolnit se a načerpat nové síly. Dopřejte sobě a své rodině nebo přátelům čas a prostor – daleko od mobilního telefonu a internetu. Saská státní lázeňská střediska Bad Elster a Bad Brambach se svými celkem 11 minerálními léčivými prameny a blahodárným přírodním bahnem k tomu nabízejí ty nejlepší podmínky. Vydejte se mezi zelené louky, pole a hluboké lesy na svou soukromou průzkumnou cestu, ať už pěšky, na kole nebo po železnici. Typická krajina Vogtlandu se svými typickými kopci, říčními údolími i hřebeny hor tyčícími se do výšky více než 900 metrů láká k aktivnímu prožití dovolené, ale i k zastavení se a především k nadechnutí se.

Cítit hudbu
Každý milovník hudby Vám potvrdí: ano, hudbu je možné cítit – hudba probouzí pocity! V regionu Vogtland je možné to zažít zcela zvláštním způsobem. Například při návštěvě houslařské dílny můžeme nechat naše prsty hladit více než 100 let staré dřevo, čichat tajuplný nátěr, do kterého jsou housle ponořeny, poslouchat tiché skřípání malého hoblíku, kterým mistr houslař v úhledných drahách přejíždí po dřevě. Pusťte se za tajemstvím tohoto několik staletí starého řemesla – pozorujte, jak vznikají hudební nástroje z bezprostřední blízkosti. Rozmanitost, která je na celém světě jedinečná a kterou v této podobě naleznete jenom zde, v regionu Vogtland. Ponořte se do světa tónů, nástrojů a pocitů, které hudba dává – mezinárodní hudební a kulturní soutěže, festivaly a divadelní premiéry vogtlandských měst mají po celý rok co nabídnout.

Objevovat čtyři země
Historie spojuje Vogtland se zeměmi za jeho vlastními hranicemi už více než 800 let. V zemi zastánců práva (Vogt = staré označení pro zemského panského advokáta, pozn. překl.), ležící v samém srdci Evropy, je stále co objevovat.
Před řadou let v drožce tažené párem koní – dnes některým z moderních, pohodlných prostředků příměstské dopravy a jednou jedinou jízdenkou je možné pohodlně projíždět krajem, kde se setkává Sasko s Durynskem, Bavorskem a Čechami. Bohatý kulturní region s řadou pamětihodností, které stojí za to navštívit, lze nerušeně objevovat. Tam, kudy dříve vedla hranice a jednotlivé země od sebe oddělovala, se můžeme vydat po jejích stopách. Zajímavá muzea a výstavy nás zavedou do pohnuté minulosti regionu Vogtland. Mezinárodní festivaly a hudební soutěže propojují jednotlivé kultury, živé městské slavnosti nabízejí odreagování a zážitky pro celou rodinu. Speciální vesnické slavnosti a umělecké happeningy na neobyčejných místech potom zaujmou nejednu poetickou duši.
 

Reiseangebote:

Mehrtagesreisen (Termin frei wählbar)


new
Wandern ohne Gepäck – zur größten Ziegelsteinbrücke der Welt
Sdružení cestovního ruchu okresu Vogtland (Tourismusverband Vogtland e.V.), Auerbach
další informace

další travel offers