Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Horní Lužice a Dolní Slezko
 

Horní Lužice a Dolní Slezko

Turistický region Západní Lužice

Kontakty

Touristische Gebietsgemeinschaft Westlausitz e.V.
c/o Stadtverwaltung Bischofswerda
Altmarkt 1
01877 Bischofswerda

Tel.: +49-3528-4196-1039


e-mail

Popis

Západní Lužici charakterizují nádherné zámky, tradiční řemesla a mírně zvlněná krajina, která je ideální pro pěší turisty a cyklisty. Západní Lužice je součástí Horní Lužice a zahrnuje region mezi Radebergem a Bischofswerdou a také Großharthau a Elstra.
V Rammenau, Radebergu a Seifersdorfu jsou impozantní zámky, které přitahují mnoho návštěvníků. Mezi zámeckým parkem v Großharthau a celostátně známým údolím Seifersdorfer Tal mezi Liegau-Augustusbad a Grünbergem vás okouzlí velké parky.
Kromě dobře značených turistických tras pro různé nároky, zde aktivní lidé najdou také tři tématické cyklotrasy na téma kultura, produkt a příroda v regionu, na kterých lze navštívit četné poučné zastávky. Řadu možných aktivit doplňují Black Mountain Bike Park poblíž Elstra, možnost hrát geocaching a nádherná venkovní koupaliště.
S historií regionu se můžete seznámit v mnoha muzeích, např. v Technickém muzeu tkaní stuh v Großröhrsdorf, v Muzeu perníku v Pulsnitz a ve staré kamenné pile v Demitz-Thumitz. Existuje také bezplatná aplikace na téma průmyslové kultury, která sleduje stopy průmyslového rozvoje v regionu podél trasy.
Nechte se překvapit při návštěvě Západní Lužice!
 
Technisches Museum der Bandweberei in Großröhrsdorf 
© TGG Westlausitz – Lutz Weidler
Hochstein bei Elstra 
© TGG Westlausitz_Grafox

:

: