Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Horní Lužice a Dolní Slezko
 

Horní Lužice a Dolní Slezko

Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH -Marketing-společnost Oberlausitz-Niederschlesien mbH

Zertifizierungen - Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH

zertifiziert ServiceQualität Deutschland

Kontakty

Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH
Humboldtstraße 25
02625 Bautzen

Tel.: +49-3591-48770
Fax: +49-3591-487748


e-mail

Popis

Srdečně vítejte v Horní Lužici …

Zde, na začátku Německa – od evropského města Görlitz/Zgorzelec až před brány saského zemského hlavního města Drážďany a od přírodního parku Žitavské hory až po Lužickou jezerní krajinu – jste správně. Zvláštními a nezaměnitelnými znaky Horní Lužice jsou fascinující krajina, mírná horská pásma, bizarní skalní útvary, největší člověkem vytvořená vodní krajina Evropy, romantická středověká města i parky a zahrady mezinárodního měřítka. Jedinečná je pohostinnost regionu, která stála v oblasti trojzemí Polska, Německa a České republiky u základů evropské historie, a živá německo-srbská dvojjazyčnost. Turistická stezka „Via Sacra“ spojuje 16 sakrálních staveb a uměleckých pokladů Horní Lužice, Dolního Slezska a severních Čech. Historická města hornolužického Šestiměstí nabízejí poutavé prohlídky svých center a řadu kulturních zážitků.

Kvalitní síť cyklistických a turistických stezek a množství nabídek rozmanitých služeb s pečetí kvality „Oberlausitz per Rad“, ale i paušální nabídky v turistickém ráji jsou magnetem pro návštěvníky zdaleka i zblízka, kteří chtějí strávit svou dovolenou aktivně. Pro rodiny, děti, mladistvé a ty, kteří mladými zůstali, je u „Atrakcí Horní Lužice“ pro využití volného času (Freizeitknüller der Oberlausitz) vždy na výběr z nejrůznějších volnočasových aktivit. Obě představují neobyčejnou atrakci nejen pro přátele železnice a jsou se svými nabídkami a napínavými akcemi návštěvníkům k dispozici po celý rok.
Vychutnejte si i Vy Horní Lužici všemi smysly – tento pohostinný region se těší na Vaši návštěvu!

Autentické kulinářské speciality z domácích produktů jsou každoročně v červnu/červenci nabízeny návštěvníkům festivalu „Oberlausitzer Genussfestival“ a rybářských týdnů „Lausitzer Fischwochen“ v době tradičního výlovu rybníků na podzim.
K objevování je toho však mnohem více, ať už mluvíme o tradičních hornolužických řemeslech, typických podstávkových domech nebo Lužické průmyslové kultuře (Lausitzer Industriekultur), v jejímž rámci zůstávají zachovány památky fabrik, skláren a uhelných povrchových dolů, kde lidé po staletí dobývali svůj denní chléb a které určovaly jejich život. A co víc – i zde v Horní Lužici samozřejmě zažijete část Dampfbahnroute. Dvě stanice, lesní železnice Muskau a Žitavská úzkokolejná dráha, jsou zároveň partnery Lausitzer Industriekultur a patří do sítě Atrakcí Horní Lužice pro využití volného času (Freizeitknüller der Oberlausitz).
 

Impression

Altstadtpanorama Bautzen 
© TMGS - Fouad Vollmer Werbeagentur

:

Reiseangebote:

Mehrtagesreisen (Termin frei wählbar)


new
Lausitz – Faszination der Gegensätze
Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH -Marketing-společnost Oberlausitz-Niederschlesien mbH
další informace

další travel offers