Suche Partner
Suche Regionen

Saské Švýcarsko / Východní Krušnohoří

Park miniatur „Malé Saské Švýcarsko“, Dorf Wehlen

Zertifizierungen - Miniaturpark „Die kleine Sächsische Schweiz“

barrierefrei geprüft

Kontakty

Miniaturpark „Die kleine Sächsische Schweiz“
Schustergasse 8
01829 Stadt Wehlen / OT Dorf Wehlen

Tel.: +49-35024-70631
Fax: +49-35024-79759


e-mail

Popis

Zážitek Labských pískovců ...

Působivě vytvořený park miniatur na ploše 8.000 m² leží u paty bývalého kamenolomu a plně splňuje požadavky na skanzen. Miniaturní krajina Labských pískovců představuje napodobeninu nejznámějších skalních a krajinných formací z originálního labského pískovce a je ve svém provedení v Evropě jedinečnou. Obrázek krajiny dotvářejí samostatně se pohybující historické dopravní prostředky (po zemi, na vodě i ve vzduchu).

Modely historických staveb, které budí dojem osídlení a řemeslné výroby v Saském Švýcarsku v dřívějších dobách, byly do parku zasazeny vskutku věrohodně. Celý areál je doplněn působivými zahradnickými prvky a protkán největším německým lesem bonsají, což z něj činí komplexní miniaturní krajinu. Velikým lákadlem je 1. Německá miniaturní horská železnice, která na 900 m dlouhé trati od nástupního prostoru po vyhlídkovou plošinu překonává výšku 10 metrů. Kromě této dieselové lokomotivy je provozována i replika saské parní lokomotivy IV K v měřítku 1:4 na rozchodu 7 a ¼ palce. Přepravní kapacita dráhy je 16 osob. Tato dráha je vzpomínkou na dráhu Schwarzbachtalbahn.

Rozličné nabídky pro celou rodinu poskytuje ukázková dílna, kreativní dílna, rybník s řiditelnými modely lodí, zařízení na rýžování zlata a domácí kino s filmy o Česko-Saském Švýcarsku. Návštěva areálu je díky pohodlným, širokým cestám vhodná i pro vozíčkáře s doprovodem.
 
©

Otevírací:

Miniaturní park bude otevřen od 01.04. do 31.10.

otevřeno denně od 10:00 do 18:00.

Přijetí:

Dospělí 12,00 €
Snížena 8,00 €
Rodinná karta
2 dospělí a děti
30,00 €