Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Stadtverwaltung Dippoldiswalde
Markt 2
01744 Dippoldiswalde

Tel.: +49-3504-64990


e-mail

Popis

Velké okresní město Dippoldiswalde leží na úpatí východních Krušných hor a je obklopeno památkovou rezervací Dippoldiswalder Heide a přehradami Malter a Lehnmühle. S množstvím historických památek je město turistickou atrakcí a návštěvníky překvapí rozmanitou přírodou a mnoha různými volnočasovými aktivitami.
S LOHGERBER MUSEUM & GALLERIE Dippoldiswalde a Muzeem středověkého hornictví v Krušných horách (MiBERZ) je Dippoldiswalde domovem jedinečných výstavních expozic. V rozsáhle zrekonstruovaném LOHGERBER MUSEUM & GALERIE Dippoldiswalde mohou návštěvníci nahlédnout do koželužského řemesla, historie města, výtvarného umění a každodenní kultury.
MiBERZ představuje působivé počátky vrcholně středověkých stříbrných dolů v Dippoldiswalde, které jsou součástí hornické oblasti Erzgebirge/Krušnohoří zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.
Za aktivním odpočinkem vyrážejí návštěvníci podél železniční tratě dráhy Weißeritztalbahn, kde k návštěvě láká několik koupališť a akvapark Paulsdorf u přehrady Malter a vícegenerační hřiště „Polypark“přímo u vlakového nádraží Dippoldiswalde.
Ve čtvrti Schmiedeberg lze výlet spojit s výšlapem na vyhlídku „Otto's Eck“ nebo návštěvou školního muzea. Kulturní centrum Parksäle v centru města nabízí také pestrý kulturní zábavní program.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

 
Marktplatz und Rathhaus von Dippoldiswalde 
© Anna Sucolowsky

:

: