Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Große Kreisstadt Freital
Tourist- & Bürgerservice
Dresdner Straße 56
01705 Freital

Tel.: +49-351-64760
Fax: +49-351-64764857


e-mail

Popis

Prožít atraktivní rozmanitost! ...

Freital, ležící uprostřed nádherné krajiny nedaleko Drážďan nabízí bohatý program pro všechny, kteří hledají odpočinek i kulturní vyžití. Přímé sousedství se saským zemským hlavním městem a dobrá dopravní dostupnost jsou obzvláštním lákadlem pro návštěvníky, kteří touží po změně a odpočinku za slušnou cenu. Nádech nostalgie a romantiky parní železnice nabízí Weisseritzská dráha (Weißeritztalbahn), služebně nejstarší úzkokolejná dráha na parní pohon v Německu, která vyjíždí z nádraží Freital-Hainsberg a pokračuje přes divoké, leč romantické údolí Rabenauer Grund až do Dippoldiswalde.
Mezi nejoblíbenější pozoruhodnosti patří muzeum na zámku Burgk s Městskými sbírkami k historii hornictví, regionu a drážďanského umění. Někdejší rytířský statek byl v 19. století honosnou rezidencí svobodného pána Carla Friedricha Augusta Dathe z Burgku a byl administrativním centrem místního kamenouhelného dolu a železáren, založených v roce 1819.


Zvláštní místo mezi exponáty zaujímá „Dorothea“, první elektrická důlní lokomotiva na světě, postavená v roce 1882. Pro návštěvníky otevřený důl „Tagesstrecke Oberes Revier Burgk“, jehož ústí se nachází v zámeckém parku, zve všechny zájemce k cestě do doby, kdy se průmysl zdejšího kamenouhelného dolu teprve rozvíjel.
Značená síť cest po freitalských pozemcích a blízkém okolí zve celoročně k toulkám idylickou přírodou. Dech beroucí výhled do dalekých krajin si můžete vychutnat na řadě turistických stezek, ať z náhorní plošiny Windberg-Plateau nebo z nejvýše položeného vinohradu v Sasku v místní části Pesterwitz. Další z možností je saská část Svatojakubské cesty, která přichází ze směru od Drážďan a vede přes vrchy v částech Pesterwitz a Wurgwitz.

Sportovním nadšencům a všem, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku, je k dispozici volnočasové centrum „Hains“ a jeho bazén, sauna, fitness club, bowling a mnoho dalšího. V zimních měsících zve umělé kluziště k bruslení. Venkovní koupaliště „Windi“ a „Zacke“ nabízejí ochlazení za horkých letních dní. Hudba, tanec a divadlo v Městském kulturním domě ve Freitalu, výstavy, slavnosti a trhy na zámku Burgk i na dalších místech ve městě – kulturního vyžití nabízí Freital hojnost. Vrcholem v kalendáři akcí jsou freitalské slavnosti, na které se sjedou místní i celá řada hostů ze širokého okolí.