Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

Kontakty

Rügensche BäderBahn
Rasender Roland
Bahnhofstraße 14
18581 Putbus

Tel.: +49-38301-884012
Fax: +49-38301-88409


e-mail
Fahrplan

akce

more events


Einsatz sächsischer I K-Zug auf Insel Rügen

15.06.2024 - 16.06.2024


Einsatz sächsischer I K-Zug auf Insel Rügen

06.07.2024 - 07.07.2024

Popis

Lauterbach Mole – Putbus – Binz – Göhren

S parou po Rujáně

Již více než sto let protínají železniční tratě na různých rozchodech největší ostrov Německa, přírodní ráj Rujánu. Rujanské malé dráhy (Rügensche Kleinbahnen) měly kolem roku 1900 rozhodující vliv na hospodářský rozvoj vznikajících mořských lázeňských míst. Z tehdejší rozlehlé sítě úzkorozchodných drah na ostrově dodnes zůstala pouze trať Rűgensche BäderBahn (RüBB/Rujanská přímořská železnice), takzvaný „Rasender Roland“ (Rychlý Roland). Parní vlaky jsou v provozu denně v úseku mezi městy Putbus a Göhren – od roku 2008 pod vedením železniční stavební a provozní společnosti Pressnitztalbahn mbH (PRESS), která má své sídlo v Jöhstadtu v Krušných horách. Během hodinové jízdy po 24 km dlouhé trati může cestující obdivovat půvabnou krajinu v jihovýchodní části ostrova. Trať spojuje bývalé rezidenční městečko Putbus s přímořskými lázeňskými místy Binz, Sellin, Baabe a Göhren. Ale i menší železniční zastávky po trase Vás zvou k vystoupení, nejen zastávka u známého loveckého zámku uprostřed oblasti Granitz. Na 2,6 km dlouhém tříkolejnicovém úseku pro dva rozchody mezi obcemi Putbus a Lauterbach Mole jezdí v letním období kromě vlaků z/do Bergenu na normálním rozchodu i vlaky úzkorozchodné dráhy. V hlavní sezóně jsou v provozu tři parní vlakové soupravy, mimo hlavní sezónu dvě.

Pro pravidelný provoz úzkorozchodné dráhy je k dispozici osm parních a dvě motorové lokomotivy, četné osobní vagóny a několik zavazadlových a nákladních vagónů. Pro účely cestovního ruchu byl vozový park železnice RüBB doplněn dvěma jídelními vagóny, které jsou nasazeny v pravidelných vlakových soupravách, a dále jedním otevřeným vyhlídkovým vozem. Historická vlaková souprava je k dispozici dle dohody pro mimořádné jízdy. Od 13.12.2009 je podnikový svaz PRESS též majitelem jednoho moderního motorového vozu typu Regio-Shuttle, který jezdí v kyvadlovém režimu mezi městy Bergen/Rügen a Lauterbach Mole a spojuje tak Bergen, hlavní město na ostrově Rujána, s úzkorozchodnou železnicí „Rychlý Roland“.
Ve vybraných dnech jsou na trati vypravovaná také historická vozidla.

K atraktivním tarifním nabídkám pro rodiny a skupiny, jízdenkám pro několik jízd a časovým kupónům je k mání i sada sezonních kombinovaných jízdenek pro speciální výlety po železnici a po vodě. Pro výlety lodí mezi obcemi Lauterbach a Baabe (partner: Weiße Flotte) je k dispozici několik variant, stejně tak je nabízeno i několik plavebních tras v oblasti přímořských lázní Göhren, Sellin resp. Binz (partner: Adler-Schiffe). Díky bezproblémové přepravě jízdních kol ve vlaku je rovněž možné kombinovat jízdu vlakem s cykloturistikou po krásném okolí železniční trati. Na Rujáně naleznete dobře vystavěnou síť cyklotras.

Fahrplan

©
©

Provozní doby:

Ceny jízdného:

Výpis z tabulky sazeb.  
Jízdné je splatné podle zóny.
Puttbus – Göhren
  Zone 5
Dospělí 14,00 €
Děti 7,00 €