Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

Krušnohoří / Chemnitz

Občanská iniciativa „Altes Bahnhofsviertel“ (Stará nádražní čtvrť), Eppendorf

Kontakty

Altes Bahnhofsviertel Eppendorf e.V.
Sprecher
Am Pfarrberg 10b
09575 Eppendorf

Popis

Stará nádražní čtvrť nově ožívá

Občanská iniciativa „Altes Bahnhofsviertel“ (Stará nádražní čtvrť) si klade za cíl zachránit a rekonstruovat typické budovy, jako jsou například Stará škola, bývalá nádražní budova a depo lokomotiv, které se nacházejí v centru obce Eppendorf a propůjčují jí nezaměnitelný charakter. Cílem dále je, že budovy budou po své rekonstrukci opět sloužit veřejnému účelu.
Eppendorf byl provozním střediskem bývalé úzkorozchodné dráhy Hetzdorf – Eppendorf – Großwaltersdorf. Po dráze byly od roku 1893 přepravovány osoby a náklad do tehdy průmyslově důležitého centra Eppendorf. V roce 1967 byla osobní doprava zastavena a následně k 01.01.1968 i přeprava nákladní. Železniční trasa byla kompletně zlikvidována. Zůstaly pouze budovy nádraží – vstupní budova, depo lokomotiv a další menší budovy – a stará škola v bezprostředním sousedství nádraží.
Tyto svědky – spolu se starou školou – chtějí iniciátoři zachránit a dovést je k novému využití. První kroky v tomto směru byly již vykonány – staré lokomotivní depo bylo částečně zrekonstruováno a střecha nádražní budovy byla kompletně nově položena. Tato stavební opatření mají v příštích letech pokračovat.