Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

Krušnohoří / Chemnitz

Výroba františků HUSS Räucherkerzenherstellung / Neudorf

Zertifizierungen - Schauwerkstatt, Laden & Leffelstub

Kontakty

Schauwerkstatt, Laden & Leffelstub
„Zum Weihrichkarzl“
Karlsbader Straße 187/189
09465 Sehmatal-Neudorf

Tel.: +49-37342-149390
Fax: +49-37342-1493913


e-mail

Popis

Warsztat do zwiedzania „ Pod Świecą Kazidłową“  … Aktywny udział - to nasz program!

W warsztacie wzorcowo odrestaurowanego gospodarstwa  trzystronnego dowiadujemy się wszystkiego na temat produkcji świec kadzidłowych, ich powstania oraz historii. Jest to żywy warsztat , który Państwu stara się przybliżać część tutejszej tradycji przede wszystkim w przeżywalny , bowiem namacalny sposób. Mogą Państwo tu lepić własne świece kadzidłowe jak za czasów naszych dziadków; brudnych rąk przy tym niestety nie da się unikać, ale i to należy do uroku wytwarzania odręcznych wyrobów. Niezapomniane wrażenia dla wszystkich gwarantowane!!!  
 

Impression

Duftdampflok I K Nr. 54 
© Räucherkerzenherstellung Jürgen Huss

Ostatní produkty HUSS

Receptura františků je samozřejmě rodinným tajemstvím. Vše ostatní kolem této „kadidlové svíčky“ (v krušnohorském nářečí „Weihrichkarzl“) se však dozvíte v ukázkové dílně pečlivě restaurovaného tříbokého dvora „Zum Weihrichtskarzl“. Kromě zajímavostí z historie, které si můžete sami osahat, je součástí programu i vlastní tvorba! Uhněťte a vytvarujte si františka vlastníma rukama jako za časů našich dědů. Špinavé ruce si můžete umýt v nostalgické studni. Nezapomenutelný zážitek pro všechny věkové kategorie!
Kromě zajímavostí o „kadidlových svíčkách“ můžete nahlédnout i do starých rukodělných technik. Můžete například přihlížet, jak se ručně tlačí plech. Ukázková dílna je tu nejen pro rodiny s dětmi, výletníky a zájezdy, ale nabízí i firemní akce a projektové dny pro nejrůznější vzdělávací zařízení. Zažijte kus krušnohorské tradice na vlastní kůži! Návštěvu můžete spojit i s další místní atrakcí, železnicí Fichtelbergbahn, která projíždí mezi obcemi Cranzahl a Oberwiesenthal.
Auszug aus dem Produktprogramm 
© HUSS Räucherkerzenherstellung

Produkty

Z komína lokomotiv vystupují husté oblaky páry a plní vzduch typickou vůní. Jürgen Huss tohle představení zažívá a „čichá“ každý den. Díky němu přišel s nápadem vytvořit františka s vůní parní lokomotivy. Jürgen Huss a jeho firma také částkou 500 eur podpořili projekt obnovy parní lokomotivy typu I K. Spolek na podporu saských úzkorozchodných drah jakožto iniciátor projektu výstavby úzkorozchodné lokomotivy za to sponzorovi předal bronzovou akcii. U františků s vůní parní lokomotivy však nezůstalo, vyrobena byla i lokomotiva Huss-I K č. 54 z kvalitního plechu, v měřítku 1:32. Ať už s kouřícím františkem, s vůní přírodní pryskyřice a olejů nebo jako ohřívadlo čajové konvice – na stole najde své místo nejen o Vánocích. Lokomotiva je dodávána s nádobkou na vonnou pryskyřici a olej, 2 zařízeními na odhoření františků, 1 zkušebním balíčkem františků s vůní parní lokomotivy, kadidla a přírodní pryskyřice. Fanoušci I K nebo františků můžou vybírat z lokomotiv v zelené či černé barvě. Lokomotivu je možné objednat prostřednictvím objednací kartičky na zadní straně katalogu.
 
Tisch-HUSS`L 
© Copyright: BUR Werbeagentur GmbH

Skupiny

Představit je ještě třeba nádhernou scénu „jako vytrženou ze života“, neboť úzce souvisí s krušnohorskými tradicemi a dobou dávno minulou. Řemeslník, jak ho známe z dřívějška: velké silné ruce, výrazné rysy v obličeji a typické obnošené oblečení. Ve volné chvíli studuje výkresy okna. Originální neudorfská kamna, kde doutná františek, a šedivá myš na podlaze obrázek perfektně dokreslují. Neudorfská výrobna františků se pravidelně účastní krušnohorského „Dne tradičního řemesla“, kdy řemeslníci a umělci otevírají dveře svých dílen a nechávají zvědavé návštěvníky nahlédnout za kulisy. V tento den jsou i neudorfští připraveni zodpovědět veškeré Vaše dotazy.
 
 

Otevírací:

poniedziałek – piątek
Godz.10.00 – 18.00
Sobota
Godz.10.00 – 17.00

Na zwiedzanie warsztatu lub wytwarzanie własnych świec kadzidłowych umawiamy się po wyprzedzeniu telefonicznym lub mailowym od poniedziałku do soboty.

W niedzielę i święta nie pracujemy (wyjątki od tego są: 1 Maj, 3. Październik, o ile nie padnie na niedzielę, w dniu tradycyjnego rzemiosła 3.niedzieli października oraz 1. niedziela adwentowa)

 

Reiseangebote:

Tagesangebote (Termin frei wählbar)


new
„Zum Weihrichkarzl“ Schauwerkstatt und Ladengeschäft: Schauwerkstatt – rund um’s Neudorfer Weihrichkarzl
Výroba františků HUSS Räucherkerzenherstellung / Neudorf
další informace

další travel offers