Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

akce

more events


Tag des offenen Denkmals im Lotterhof und dem Turmmuseum Geyer

08.09.2024

Popis

perla s památkově chráněným vláčkem

Geyer, o němž první zmínka pochází ze 14. století, se nachází zhruba na půli cesty mezi Chemnitz a Annabergem. Toto idylické městečko je ideálním výchozím bodem pro poznávání Chemnitz i horního Krušnohoří – například do Cranzahlu nebo Jöhstadtu.

Ve městě Geyer a jeho okolí se však nachází také mnoho cílů, které čekají na vaše objevení. Určitě navštivte muzeum v sedmipatrové věži, kde se dozvíte více o historii města. Speciální výstavy a hudební prohlídky v adventním období vám poskytnou jedinečné zážitky. Rádi bychom vás také upozornili na památník historie dopravy a rekreační bazén Greifensteine.

Horské městečko je obklopeno lesy a díky drsnému horskému klimatu nabízí nejlepší podmínky pro outdoorové aktivity a v zimě zaručenou sněhovou pokrývku. Ať už se jedná o cyklistiku, pěší turistiku nebo lyžování – v okolí Greifensteine najdete více než 100 kilometrů značených stezek.

Rybník Greifenbach s písečnou pláží je v létě eldorádem pro rodiny s dětmi, které se zde mohou koupat, stanovat, jezdit na lodičkách a odpočívat. Díky překrásné přírodní scenéně s hledištěm jsou skály Greifensteine magnetem pro návštěvníky zejména v letních měsících.

Dominantou města Geyer je Binge, hornická a přírodní památka. O hornictví v regionu se můžete dozvědět více při pravidelných prohlídkách Binge s průvodcem. V Geyeru a regionu Greifenstein je stále co objevovat a zažívat – proč to nezažít ještě dnes!

Turmmuseum 
© Stadt Geyer

Volnočasový bazén Greifensteine

Na úpatí hory Greifensteine se nachází stejnojmenná plavecká hala, které láká k odpočinku. Celoročně otevřená plavecká hala má bazén s vlnobitím, kanál s divokou vodou, obří tobogán se světelnými efekty, širokou rodinnou skluzavku, dětský bazén, jeskyni, vířivky a venkovní bazén s opalovací zónou, stejně jako exkluzivní saunovou zónu s možností zábalů rasul, wellness zónu VITA MARE a dětské wellness.

Další informace o cenách atd. najdete na adrese www.freizeitbad-greifensteine.de.
 
Freizeitbad Greifensteine 
© Stadt Geyer
Modellbahnausstellung im Lokschuppen Geyer 
© Stadt Geyer

Památník Geyer Transport

Úzkorozchodná železniční trať ze Schönfeld-Wiesa do Geyeru, otevřená v roce 1888, přinesla Geyeru nádraží a umožnila napojení na standardně rozchodnou trať "Zschopautalbahn". Po výstavbě greifenbašského viaduktu o délce 181 metrů a výšce 36 metrů byla v roce 1906 železnice o délce 750 mm prodloužena do Thumu. V roce 1967 však Německá říšská dráha provoz mezi Schönfeld-Wiesou a Thumem ukončila a v 70. letech nechala koleje a mosty zbourat.

Dopravní památník v Geyeru, který připomíná tuto úzkokolejku, tvoří parní lokomotiva 99 534 saské třídy IV K, čtyřnápravový osobní vůz, dvounápravový  vůz na zavazadla, dva vozíky, vjezdové návěstidlo a vodní jeřáb.

V bývalé strojovně sídlí Klub železničních modelářů Geyer a každoročně se zde o Vánocích koná výstava železničních modelů. Tito železniční nadšenci poskytují více informací o své činnosti na své domovské stránce www.mec-geyer.de.

Památník historie dopravy se nachází na Bahnhofstraße 13 v Geyeru.

:

:

Reiseangebote:

Tagesangebote (fester Termin)


new
26.06.2024
Mit dem Rübezahl durch die Binge – Bingeführung für Kinder
Město Geyer
další informace

new
10.07.2024
Mit dem Rübezahl durch die Binge – Bingeführung für Kinder
Město Geyer
další informace

new
13.07.2024
Bingeführung mit Erklärung des Einsturzkraters
Město Geyer
další informace

new
24.07.2024
Mit dem Rübezahl durch die Binge – Bingeführung für Kinder
Město Geyer
další informace

new
03.08.2024
Bingeführung mit Erklärung des Einsturzkraters
Město Geyer
další informace

další travel offers