Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

Krušnohoří / Chemnitz

Turistický svaz Erzgebirge

Zertifizierungen - Tourismusverband Erzgebirge e.V.

zertifiziert ServiceQualität Deutschland

Kontakty

Tourismusverband Erzgebirge e.V.
Adam-Ries-Straße 16
09456 Annaberg-Buchholz

Tel.: +49-3733-188000
Fax: +49-3733-1880020


e-mail

Popis

Romantika na železnici & sny o dobách minulých ...


Sen o naftě a páře – Jak Krušnohorští s láskou udržují při životě staré dobré časy

Je to fascinující: Cestování stylově a s technickou rafinovaností – na toto téma vyprávějí historické lokomotivy a automobily napínavé historky z dob dávno minulých. Krušnými horami projíždějí na celkové délce tratí 55 km úzkorozchodné, párou poháněné železnice, některé z nich denně, jiné jsou v provozu jako muzejní dráhy.
Tyto železnice patří mezi oblíbené motivy řady fotografů. Stavba trati skrze Krušné hory postavila tehdejší plánovače před těžký úkol, neboť to znamenalo překonávat řeky i údolí nebo také razit tunely skálami. Výsledkem jsou jedinečné viadukty, jako je např. takzvaný most ze sirek, Markersbacher Viadukt, který je dodnes využíván v rámci zvláštních vyhlídkových jízd Krušnohorské vyhlídkové železnice. Také jízda moderními motorovými vlaky Krušnohorské dráhy řadou říčních údolí, jako třeba pověstmi opředeným údolím Zschopautal, za projížďkou parním vlakem nikterak nezaostává. Trochu menší, ale stejně působivá je pětice modelových kolejišť v Krušných horách. S množstvím detailů ukazují velký svět v malém.

Od doby, kdy před více jak 100 lety ve Zwickau konstruoval a sestrojil August Horch první ze svých vozů, je zde výroba automobilů doma. Jména jako Audi, DKW, Wanderer, Auto Union, Barkas a Trabant svědčí o dlouhé tradici v automobilové zemi Sasko. V rámci expozic Muzea Augusta Horcha ve Zwickau, jakož i ve městě motorek Zschopau nebo na zámku Augustusburg mohou malí i velcí podniknout cestu časem dějinami motorismu.
Okno do éry dávno minulé je otevřeno v kteroukoli roční dobu: milovníci historie, strojů a techniky si v Krušných horách, domově zážitků, přijdou každý na své.
 

...