Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

Kontakty

Erzbahn Schönborn-Dreiwerden e.V.
Talstraße 3
09661 Rossau
OT Schönborn-Dreiwerden
Mobil: +49-152-26603083


e-mail

akce

more events


Sommerausklang mit Fahrbetrieb

24.08.2024


Halloween – Sonderveranstaltung mit Gruselfaktor

31.10.2024

Popis

Dreiwerden – Ke stříbrným dolům

Důlní dráha skalnatým údolím říčky Zschopau

Dráha Erzbahn v Schönborn-Dreiwerden nedaleko Chemnitz je jednou z nejstarších historických důlních železnic Německa, která je v provozu. Od roku 1858 se po ní koněspřežnou dráhou (jeden poník táhl tři důlní vozíky) dopravovala ruda z dolu do 600 m vzdálené úpravny. Trasa, která se nachází zhruba 10 m nad břehem řeky Zschopau, musela být z velké části vytesána do skály. Dokonce musel být hornicky proražen i kratší tunel. Již v roce 1885 byla důlní činnost ukončena, dráha zastavena a kolejnice byly demontovány.
Trasa přežila jako turistická cesta. V roce 1998 začal spolek železnici Erzbahn obnovovat, nyní však za účelem přepravy osob a s vozy z bývalého těžebního podniku Wismut. Od roku 2004 železnice nabízí pravidelnou osobní dopravu.  
Historická muzejní železnice z dob těžby stříbra v Dreiwerdenu jezdí s originálními hornickými osobními vozy po 600 m dlouhé úzkokolejce, vedoucí skalnatým údolím říčky Zschopau.
Provozuje ji ve vlastní režii a ve volném čase „Kruh na podporu historické železnice ve středním údolí Zschopau Sasko“. Přináší radost dětem a turistům a je oblíbeným výletním cílem v Sasku.

.

Jízdy:

Erzbahn Schönborn-Dreiwerden provozuje vybrané jízdní dny nebo na předobjednávku.

Tarify:

Rudná železnice funguje na základě darování, každý může dát, co může a chce