Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

Krušnohoří / Chemnitz

Dráha Fichtelbergbahn / SDG

Zertifizierungen - SDG Sächsische Dampf- eisenbahngesellschaft mbH

Kontakty

SDG Sächsische Dampf- eisenbahngesellschaft mbH
Fichtelbergbahn
Bahnhofstraße 7
09484 Kurort Oberwiesenthal

Tel.: +49-37348-1510
Fax: +49-37348-15129


e-mail
Fahrplan

akce

more events


Kindertagsangebot

01.06.2024


Kraut- & Kräutergeschichten mit Dampf

08.06.2024

Popis

Cranzahl – Neudorf – Kurort Oberwiesenthal

Dráha Fichtelbergbahn / SDG ... S parním vlakem do nejvýše položeného města v Německu

Nejvýše položená úzkokolejka Vás vítá v horním Krušnohoří. Jezdí denně plnou parou z Cranzahlu až do Oberwiesenthalu, nejvýše položeného města v Německu. Při jizdě dráhou Fichtelbergbahn nezáří tváře pouze fanouškům úzkokolejky, ale i dětem a rodičům. Jak syčení páry těchto svědků železniční historie tak pomalá jízda patří k nostalgické cestě po půvabné krajině Krušnohoří. Různé akce umožňují návštěvníkům užít si tuto dráhu v průběhu celého roku. Tým dráhy Fichtelbergbahn Vás obslouží při nočních jízdách, „cestou po krajině polévek“ (Suppenlandfahrt) a lahodnou bylinkovou kořalkou KräuterZauber (kouzlo bylin). Cesta začíná na nádraží Cranzahl. Na tomto nádraží byste mohli přestoupit z dráhy Erzgebirgsbahn (běžný rozchod) na úzkorozchodnou železnici. Pak se parní vlak vine mírně do kopce k první zastávce Unterneudorf v údolí Sehmatal. Z tzv. "Angreštového nádraží" (Stachelbeerbahnhof) je to jen pár minut do klidné vesnice Neudorf. Vesnice se proslavila výrobou vánočních františků „Zum Weihrichkarzl“, jejichž firma není daleko od nádraží. Do následující stanice Vierenstraße se jede rázně nahoru. Tato stanice je často výchozím bodem pro pěší túry okolo hory Fichtelberg. V zimě tu končí po sjezdu sáňkaři a v létě skútry. Když se vláček zase rozjede, musí jet stále nahoru. Zároveň si cestující užijí uzavřený lesní areál. Topič se musí na tomto úseku doslova zapotit, protože jen s plnou parou dorazí vlak na nádraží Kretscham-Rothensehma. Cestující se však mohou uvolněně nadechnout. Naše „letitá dáma“ dále funí do stanice Niederschlag, podél potoka Pöhlbach, který zde vymezuje hranici s Českou republikou. Vlak jede dál přes Hammerunterwiesenthal a Unterwiesenthal do konečné stanice Lázně Oberwiesenthal. Zažítkem se stane krátce před touto stanicí přejezd vlaku přes mohutný, 110 m dlouhý a 23 m vysoký Hüttenbachový viadukt.

Fahrplan

Bahnkurve bei Kretscham-Rothensehma. 
© Rotkopf Görg Verlagsgesellschaft mbH - A. Linz

Strecke

Železniční Fichtelbergbahn

Umístění

Fichtelberg bahn se nachází jižně od Annaberg-Buchholz v bezprostřední blízkosti hranice s Českou republikou. Železnice vede ze stanice Cranzahl, vysoká 654 metrů, do stanice lázeňského města Oberwiesenthal v nadmořské výšce 852 metrů.

Jak se tam dostat autobusem a vlakem

Úzkorozchodná železnice je snadno dostupná z Chemnitzu s regionálnímirailwayem Krušnohorského báňského (KBS517), které nabízejí spojení s vlaky Fichtelbergbahn v Cranzahlu. Informace o době jízdy vlaků a autobusů lze získat online od Mittelsachsen Transport Association (VMS).

Jak se tam dostat autem

Pro cestování autem se doporučuje použít B95, která vede od srážek do lázeňského města Oberwiesenthal, které je převážně rovnoběžné s železniční tratí.

Postupu

©
©

Vozidla

 

 

Dampfzug Schmalspurbahn Cranzahl–Kurort Oberwiesenthal 
© Sammlung Claus Schlegel

Provozní doby:

Fichtelbergbahn provozuje každý den parní vlaky.

Ceny jízdného:

Výpis z tabulky sazeb.

Cranzahl – Kurort Oberwiesenthal

Snadné, Okružní jízda
Dospělí 9,00 € 18,00 €
Děti
6 – 14 let
4,50 € 8,00 €
Rodinná karta 19,40 € 38,00 €