Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

Krušnohoří / Chemnitz

Železniční trať Bergen auf Rügen – Lauterbach Mole

Kontakty

Eisenbahn-Bau- und Betriebsgesellschaft
Pressnitztalbahn mbH
Bahnhofstraße 14
18581 Putbus
Putbus

Tel.: +49-38-301884012
Fax: +49-38301-88409


e-mail

Popis

RB26 Bergen auf Rügen – Lauterbach Mole

Na největším německém ostrově Rujáně byla již v 19. století vybudována první železnice spojující Altefähr a Sassnitz, která sloužila především dopravě přes Rujánu dále do Švédska. Bylo však nutné přestupovat na trajekty v Altefähr a Sassnitz. Tímto způsobem vznikla známá „Královská linka“. Nejprve jako linka poštovních parníků Saßnitz – Trelleborg a od počátku 20. století jako železniční trajektové spojení. Za termín jeho zahájení se považuje jízda prvního vlaku v roce 1909 za přítomnosti švédského krále a německého císaře. Díky železničnímu spojení se ostrov velmi brzy etabloval jako výletní cíl a budovaly se i další boční tratě.  
Jedna z těchto železničních tratí spojovala jako druhá železnice na Rujáně Královskou linku s rodovým sídlem pánů z Putbusu a nejstaršími mořskými lázněmi na ostrově u Lauterbachu v Rujánské mělké zátoce. Tuto tradiční trať provozuje od roku 2009, tedy přesně 100 let po vybudování Královské linky, společnost Eisenbahn-Bau- und Betriebsgesellschaft Pressnitztalbahn mbH (PRESS) pro železniční hromadnou dopravu. Tato nabídka ideálně doplňuje a rozšiřuje stávající nabídku úzkokolejky „Rasender Roland“. Jedinečné na těchto dvou drahách je nejen to, že mají stejného provozovatele, ale především je to známá tříkolejnicová kolej, kterou obě dráhy využívají z Putbusu do stanice Lauterbach molo.
Společnost Press se snaží nabízet kvalitní a moderní příměstskou dopravu odpovídající dnešní době a získávat potenciální cestující cílenými marketingovými akcemi a atraktivními nabídkami. Linka RB26 je součástí celkové sítě linek veřejné hromadné dopravy spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořany a spojuje region kolem Putbusu jako mimořádně atraktivní turistický cíl s Bergenem v centru ostrova. V Putbusu je možné přímo přestoupit na úzkokolejku „Rasender Roland“, jednu z turistických atrakcí Rujány a přímé železniční spojení do známých přímořských letovisek Binz, Sellin, Baabe a Gören.
Provozním centrem společnosti PRESS na Rujáně je její vlastní nádraží v Putbusu, které bylo opraveno, zrestaurováno a přebudováno v moderní servisní centrum s kanceláří pro zákazníky, prodejem jízdenek a dalšími zařízeními. Tím společnost podporuje rozvoj regionu kolem Putbusu jako zajímavé turistické destinace na ostrově Rujána.
Obě dráhy také nabízejí turisticky přitažlivé pravidelné jízdy historickými vozy. Při mimořádných jízdách historickými vozy společnost využívá vlastní parní nebo dieselové lokomotivy s tradičními vozy. Navíc nabízí zájemcům z řad spolků přátel železnic s jejich vlaky nádraží Putbus nejen jako atraktivní cíl jízdy, ale i místo, kde je možné zajistit údržbu parních lokomotiv. Využívání historických vozů při regionálních akcích na trati přispívá k rozšíření povědomí veřejnosti o této trati nejen v regionu, ale i nad jeho rámec.
©

Příjezd

Położenie

Jest to normalnotorowa linia boczna na największej niemieckiej wyspie, jaką jest Rugia. Trasa prowadzi z miasta Bergen na Rugii aż do Lauterbach Molo przez Putbus, miejscowość byłej rezydencji książęcej.

Místní vlak jezdí na největším německém ostrově Rujána. Železniční trať vede z Bergen auf Rügen do Lauterbach Mole přes bývalé knížecí sídlo Putbus.

Příjezd je možný autobusem a vlakem

Na železnici Rügensche BäderBahn se lze dostat dálkovým spojem DB z mnoha částí Německa. Nabízí pohodlné přímé spojení z metropolitních oblastí Rýn/Porúří, Rýn/Mohan, Berlín, Hamburk a ze středního a jižního Německa do Stralsundu a Bergenu auf Rügen.
Na ostrov Rujána jezdí pravidelné přímé dálkové autobusy z Berlína, Drážďan a západního Saska.

Příjezd autem

Příjezd autem vás zavede po A20, výjezd Stralsund/Insel Rügen, B96n přes slavnou hráz Rügendamm přímo na silniční síť ostrova Rujana.
 

karte_bahn Rügen 
©
©

Krat:

PRESS Bergen on Rügen – Lauterbach Mole běží denně.

: