Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Krušnohoří / Chemnitz
 

Krušnohoří / Chemnitz

Občanská iniciativa „Altes Bahnhofsviertel“ (Stará nádražní čtvrť), Eppendorf

Kontakty

Altes Bahnhofsviertel Eppendorf e.V.
Postanschrift c/o Ulrike Seyfert
Großwaltersdorfer Straße 11
09575 Eppendorf


e-mail

Popis

Stará nádražní čtvrť nově ožívá

Občanská iniciativa „Altes Bahnhofsviertel“ (Stará nádražní čtvrť) si klade za cíl zachránit a rekonstruovat typické budovy, jako jsou například Stará škola, bývalá nádražní budova a depo lokomotiv, které se nacházejí v centru obce Eppendorf a propůjčují jí nezaměnitelný charakter. Cílem dále je, že budovy budou po své rekonstrukci opět sloužit veřejnému účelu.
Eppendorf byl provozním střediskem bývalé úzkorozchodné dráhy Hetzdorf – Eppendorf – Großwaltersdorf. Po dráze byly od roku 1893 přepravovány osoby a náklad do tehdy průmyslově důležitého centra Eppendorf. V roce 1967 byla osobní doprava zastavena a následně k 01.01.1968 i přeprava nákladní. Železniční trasa byla kompletně zlikvidována. Zůstaly pouze budovy nádraží – vstupní budova, depo lokomotiv a další menší budovy – a stará škola v bezprostředním sousedství nádraží.
Tyto svědky – spolu se starou školou – chtějí iniciátoři zachránit a dovést je k novému využití. První kroky v tomto směru byly již vykonány – staré lokomotivní depo bylo částečně zrekonstruováno a střecha nádražní budovy byla kompletně nově položena. Tato stavební opatření mají v příštích letech pokračovat.
Eine Dampflok Ende 1967 vor dem Lokschuppen Eppendorf 
© Slg. Heiko Vogler

: