Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Saské Polabí / Dresden (Drážďany)
 

Kontakty

DRESDEN 1900 Museumsgastronomie GmbH
An der Frauenkirche 20
01067 Dresden

Tel.: +49-351-48-20-58-58 Buchung


e-mail

Das Dresden 1900

Budete s údivem zíret, tohle lze zažít jen s Dresden 1900

Zažijte šarm a atmosféru Drážďan okolo roku 1900. Zažijte Drážďany na vlastní kůži mezi historismem a secesí. Zažijte „vynálezy Sasů“ jako jsou „pivo Radeberger“ a „Drážďanské dopravní podniky“. Nechte se našimi průvodčími rozmazlovat saskou domácí kuchyní.

Do Dresden 1900 vstoupíte přes historický výčep. Zelené secesní dlaždice a teplé světlo z broušených lamp Vám zprostředkují srdečné přivítání a nechají Vás vstoupit do historických Drážďan.

V Dresden 1900 historie ožívá

Projděte se ulicí „Wallstraße“, podél 100 let starých lavic z tramvají a drážďanských vynálezů, jakými jsou jsou filtr na kávu a pivní podtácek, který z Drážďan vyrazil na vítěznou cestu světem. Každá fasáda měšťanských domů na ulici Wallstraße Vám umožní jiný pohled na dobu okolo roku 1900.

V ulici Wallstraße musíte chvilku pobýt a užít si pohled na náměstí „Postplatz“, také z doby okolo roku 1900. V centru můžete potkat „Helene“ z roku 1898 nejstarší, ještě dochovaný elektrický tramvajový vůz města Drážďan. Lze ho obdivovat, ale také v něm pojíst. Tento vůz má za sebou nejen 120 let dopravní historie města, ale byl také 30 let symbolem východoněmecké kultovní hospody „Linie 6“, kterou vedl Karl-Heinz Bellmann.

V koutku tradic hospody „Linie 6“ najdete Bellmannovu legendární sbírku mincí a výběr z tehdejší zdi slavných v hospodě „Linie 6“. Karla-Heinze Bellmanna ale můžete zažít i naživo při celé řadě akcí. Mimo jiné pravidelně ve středu v programu „sächs nach sächs“.
 
Následně Vám náš lokál „Gambrinusstuben“ dovolí nahlédnout do naší sluncem zalité kuchyně na tržišti, kde se s láskou připravují saské lahůdky a moderní německé pokrmy.

Pro oslavy a jubilea: Po pravé straně Vás čeká zámeček Stadtwaldschlösschen, jeden z nejznámějších gastronomických podniků své doby na náměstí Postplatz. Jako tenkrát tak i dnes zve „Stadtwaldschlösschen“ na oslavy s až 100 hosty. S řadou secesních detailů, originálními obrazy a exponáty s tématy drážďanské tramvaje a historie výroby piva v Radebergu, zde naleznete ideální prostředí k oslavě promocí, zlaté svatby, anebo pro firemní akci. To vše podtrhne menu, anebo raut a výběr ze všech našich možností zábavného programu, které si můžete podle Vašich přání sami sestavit.
 
Pro skupiny: od 20 do 200 osob nabízíme řadu 2 a 3 chodových menu již od 20,50 € /osoba.
 
Mimořádný zážitek nabízí hned za tramvají podnik „Omas Güsche“ (sasky „babiččina kuchyně“). Až třicítka hostů zde může sama přiložit ruce k dílu, tedy vařečce, nebo obléci zástěru a společně s naším šéfkuchařem vykouzlit dávné saské pokrmy jako z babiččiny kuchyně. 

Pro děti: hned vedle se nachází dětský koutek „Murmelbahn“ (kuličková dráha). Místo, kde naši nejmenší hosté mohou stavět a hrát si. Tak je zajištěn hezký a klidný výlet pro celou rodinu, a i ti nejmenší se s fascinací a údivem dívají na Dresden 1900!
 
Ve dnech kdy pořádáme „brunch“ platí děti mezi 7 – 12 lety polovinu ceny. Děti do 6 let si „brunche“ v Dresden 1900 užívají zdarma.
 
Výhody na první pohled. Jsme:

  • vstřícní k rodinám

  • vstřícní k dětem

  • bezbariéroví

  • a nabízíme programy pro organizované výlety, autobusové zájezdy, cestovní kanceláře

©

Místo

Poloha:
Dresden 1900 najdete v bezprostředním centru města ve vnitřním starém městě na náměstí „Neumarkt“ v blízkosti kostela „Frauenkirche“ . Naše pivní zahrádka zve na příjemné posezení anebo na pivo s výhledem na historické znovu obnovené budovy.
 
Příjezd MHD:

V bezprostřední blízkosti se nachází zastávka „Altmarkt“ na kterou přijedete tramvají číslo 1, 2 a 4. Případně můžete vystoupit na zastávce „Pirnaischer Platz“. Sem jezdí tramvaje linek 1, 2, 3, 4, 7, 12 a autobusy linek 62 a 75.
 
Příjezd autem:

Pojedete po dálnici A14 / A4 kterou opustíte na výjezdu „Dresden-Altstadt“. Pokračujte po silnici B6 směr centrum města. Na křižovatce B6 / „Weißeritzstraße“ odbočte vlevo a pokračujte po ulici „Devrienstraße“. Na náměstí „Bernhardt-von-Lindenau-Platz“ jeďte doleva a pokračujte až na nábřeží „Terassenufer“. Pokračujte po nábřeží a odbočte doprava na „Hasenberg“. Následně odbočte doprava na ulici „Akademiestraße“. Na křižovatce s ulicí „Rampische Straße“ najdete po levé ruce parkoviště „Schießgasse“ anebo na ulici „Rampische Straße“ pak příjezd k podzemním garážím Neumarkt.
 
Příjezd parníkem (společnosti Sächsische Dampfschifffahrt):
Vystupte v přístavišti „Terassenufer“ a jděte uličkou „Münzgasse“ směr kostel „Frauenkirche“. U kostela odbočte vlevo a přímo před Vámi se nachází Restaurant „Dresden 1900“.

Otevírací doba:

Otevírací doba:
Otevírací doba (pravidelná): Po – So  08:00 – 22:00 hod.
Ne        09:00 – 22:00 hod.                                      
 
Nabídka jídel Po celý den                                       
snídaně á la carte – pondělí až neděle 08:00 – 11:00 hod.
nedělní brunch (termíny viz webová stránka)