Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Saské Polabí / Dresden (Drážďany)
 

Saské Polabí / Dresden (Drážďany)

Dráha Lößnitzgrundbahn / SDG

Zertifizierungen - SDG Sächsische Dampfeisenbahngesellschaft mbH – Lößnitzgrundbahn

barrierefrei geprüft

Kontakty

SDG Sächsische Dampfeisenbahngesellschaft mbH – Lößnitzgrundbahn
Am Bahnhof 1
01468 Moritzburg

Tel.: +49-35207-89290
Fax: +49-35207-89291


e-mail
Fahrplan

akce

more events


Weingenuss auf schmaler Spur

27.04.2024


Weingenuss auf schmaler Spur

04.05.2024

Popis

Radebeul Ost – Moritzburg – Radeburg

Dráha Lößnitzgrundbahn – Na každém kroku pára

Drážďany jsou zahaleny v oblaku páry. Na severozápadě saského hlavního města se totiž nachází dráha tzv. Lößnitzgrundbahn a na jihu města druhá dráha zvaná Weißeritztalbahn. Ale vyjedejme se nejprve na poklidnou cestu „Lößnitzkým jezevčíkem“ (Lößnitzer Dackel), jak je vlak láskyplně nazýván. Jeho cesta začíná Bimmelbahn – zvonkovou železnicí na nádraží Radebeul, ve městě vína a Karla Maye. Z úzkokolejného nádraží Radebeul Ost (Radebeul východ) vlak hlemýždím tempem projíždí městem Radebeul a před první zastávkou Weißes Roß přejíždí tramvajové koleje „kultourlinky 4“, která vede z Drážďan přes Radebeul a Coswig do Weinböhla. Již odtud budete mít fantastický výhled na Radebeulské vinice horského letohrádku Hoflößnitz. Jakmile vlak opustí stanici, projíždí dále malebným údolím Lößnitzgrund. Stejnojmenná zastávka může být výchozím místem pro procházku kolem zmíněných vinic. Ve Friedwaldu vlak začne o něco více funět, protože pomalu opouští údolí. Následuje impozantní jízda přes Dippoldorfské rybníky. Přes 210 m dlouhou přehradu vede trasa přímo do Moritzburské oblasti lesů a rybníků. Po chvíli dojede zvonková železnice do nádraží v Moritzburgu, odkud je možné se vydat za kulturou. Například zámek Moritzburg a „Bažantí zámeček“ (Fasanenschlösschen) lákají ke své návštěvě. V zimě se ze zámku stává pohádkový zámek známý z klasického filmu „Tři oříšky pro popelku“. Věděli jste, že v Sasku existuje maják? Ne?! Tak to se vyplatí vystoupit na zastávce Cunnertswalde a vydat se do Großteich, kde tuto unikátní věž najdete. Dále trať ubíhá pahorkovitou krajinou s obcemi Bärnsdorf a Berbisdorf. Ze železničních zastávek obou obcí lze podnikat pěší túry i výlety na kole. V Radeburgu dorazí vlak do konečné stanice. V tomto městečku se narodil umělec Heinrich Zille („město Heinricha Zilleho“) a jednou za rok se městečko stává střediskem celého Saska, neboť v době masopustu je v uličkách Radeburgu slyšet všudypřítomné „Rabu, rabu, rabu“, výkřik při masopustním průvodu, který toto městečko pořádá.

 

Fahrplan

Bahnstrecke bei Friedewald Bad. 
© Rotkopf Görg Verlagsgesellschaft mbH - A. Linz

Postupu

Železniční trať Lößnitzgrundbahn

Umístění
Lößnitzgrundbahn začíná v Radebeul Ost. Trať vede v souvislém svahu přes Lößnitzgrund a pak vede přes Moritzburg do Radeburgu.

Jak se tam dostat autobusem a vlakem

Lößnitzgrundbahn je snadno dostupný drážďanskou s-bahnem. Kromě toho můžete také jet drážďanskou tramvajovou linkou 4 přímo na vlakové nádraží Weißes Roß, pokud vystoupit na zastávce Landesbühnen. Informace o době jízdy vlaků, tramvají a autobusů lze získat online od Sdružení dopravy Oberelbe (VVO).
 
©
Dampf- und Dieselok in Radebeul Ost. 
© MICHAEL SPERL
Historische Aufnahme des Bahnhofs Radeburg mit Fahrzeug und Personal. 
© Sammlung Traditionsbahn Radebeul e.V.

Provozní doby:

Lößnitzgrundbahn jezdí denně parními vlaky.

ceny jízdného:

Výpis z tabulky sazeb

Radebeul – Moritzburg
Cesta ven a zpáteční cesta
Dospělí 9,00 € 18,00 €
Děti
6 – 14 let
4,10 € 7,30 €
Rodinná karta 19,30 € 38,00 €

Reiseangebote:

Tagesangebote (Termin frei wählbar)


new
Wild-Romantische Dampfzugfahrt
Dráha Lößnitzgrundbahn / SDG
další informace

další travel offers