Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Saské Polabí / Dresden (Drážďany)
 

Kontakty

Verkehrsverbund
Oberelbe (VVO) GmbH
Leipziger Straße 120
01127 Dresden

Tel.:
Fax: +49-351-8526541


e-mail

Popis

Prozkoumejte region autobusem či vlakem ...

Cestovat autobusem a vlakem regionem Horního Polabí je velmi jednoduché. V Dopravním svazu Horní Polabí (VVO) platí jedna jízdenka na celé trase: ve příměstském vlaku S-Bahn, ve vlaku, autobusu, tramvaji a téměř na každém přívozu. Obzvlášť pohodlné je cestování s jednodenními jízdenkami, které je možné zakoupit pro jednu osobu, rodinu nebo malou skupinu do 5 osob.

Hlavní dopravní tepnou v údolí Labe je linka S 1 příměstské dopravy, která spojuje Saské Švýcarsko s Drážďanami a Míšní. Podél trati se nachází i řada zastávek zážitkové cesty DAMPFBAHN-ROUTE. Ze zastávek S-Bahn je možné přestoupit na četné další spoje, které obsluhují širší okolí.

Někdy je i cesta cílem: zvláštní potěšení z jízdy nabízí cesta sasko-českou železnicí Semmeringbahn. Úsek Bad Schandau – Sebnitz linky č. U28 je považován za jeden s nejkrásnější krajinou v Německu. Trať vede 7 tunely a 28krát přetíná říčku Sebnitz. Na tuto železniční linku můžete nastoupit v Sebnitz nebo Bad Schandau. Z výchozího bodu v Heidenau se podél říčky Müglitz vine železniční linka Müglitztalbahn (linka č. SB 72) až do lázní Kurort Altenberg ve východním Krušnohoří. Na území dopravního svazu VVO se nachází i řada historických dopravních prostředků, které všechny patří mezi zastávky na zážitkové cestě DAMPFBAHN-ROUTE: pozemní a visutá lanová dráha v Drážďanech, parní úzkokolejky Lößnitzgrundbahn a Weißeritztalbahn a historická tramvaj údolím Křinice Kirnitzschtalbahn.

Trochu mladší je malý vyhlídkový autobus historickou Míšní. Během okružní cesty s průvodcem je možné pohodlně spojit návštěvu porcelánové manufaktury, starého města, katedrály a zámku Albrechtsburg. Ze zcela jiné perspektivy z paluby výletní lodi si můžete vychutnat pohled na skalní svět Saského a Českého Švýcarska, ale i na míšeňské vinohrady.
 

Öffnungszeiten:

Centrum mobility VVO na Leipziger Str. v Drážďanech je otevřeno od pondělí do soboty.
Pondělí - Pátek 9:00 - 18:00
Sobota 9:00-16:00
Telefonické poradenství
Pondělí - Pátek
7.00-19.00 hod.
Sobota, neděle, státní svátky
8.00-19.00 hod.