Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Saské Polabí / Dresden (Drážďany)
 

Kontakty

Heimatmuseum Radeburg
Heinrich-Zille-Straße 9
01471 Radeburg

Tel.: +49-35208-9610
Fax: +49-35208-96125


e-mail

Popis

Po stopách Heinricha Zilleho ...

Známý rodák z Radeburgu – malíř a grafik Heinrich Zille (1858–1929) – vítá návštěvníky v nově upravených prostorách Vlastivědného muzea v Radeburgu.
Místní občané na svého „kreslíře Heinricha“ dodnes s láskou vzpomínají. Není tedy divu, že byl tomuto známému malíři berlínského každodenního života věnován vlastní kabinet. Zájemci se zde mohou dozvědět o umělci mnoho zajímavostí a prohlédnout si i jeho originální díla. Na památku Zilleho kreslířského umění jsou na pravidelných výstavách prezentovány karikatury a vyhlašuje se „Cena Heinricha Zilleho za karikaturu“.  
Ve vlastivědném muzeu ožívá historie i současnost Radeburgu. Muzejní sbírky obsahují nábytek z 19. století, historické zbraně a předměty připomínající historii střelectví, zařízení domácnosti a řemesla, obrazy Radeburgu a archeologické exponáty.

Vlastivědné muzeum Radeburg se nachází v městském domě, postaveném v roce 1813, který sloužil od roku 1894 do roku 1952 jako budova soudu. K muzeu, které stojí v historickém centru města nedaleko náměstí, lze dojít krátkou cestou pěšky z nádraží železnice Lößnitzgrundbahn.

Budova muzea byla v roce 2017 kompletně zrestaurována. Díky tomu se podařilo zařídit kromě výstavních prostor také depozitář, prostory pro mimořádné výstavy a prostor pro muzejně pedagogickou práci a vlastivědné bádání. Sbírky přibližující historii města i trvalá výstava věnovaná Heinrichu Zillemu byly kompletně přepracovány a nabízejí nyní jedinečný zážitek z nové expozice.  

Otevírací:

Úterý 10.m- 12 p.m. a 1 p.m do 6 p.m.
Čtvrtek 10.m. do 12 p.m. a 1 p.m do 4 p.m.

každou první a třetí sobotu v měsíci od 14:00 do 16:00

Skupiny podle dohody

Zavřeno v neděli a o svátcích!