Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Saské Polabí / Dresden (Drážďany)
 

Kontakty

Ev.-Luth. Kirchgemeinde Johannes-Kreuz-Lukas Dresden - Konzertkasse
An der Kreuzkirche 6
01067 Dresden

Tel.: +49-351-4393939


e-mail

Popis

Kostel svatého Kříže v Drážďanech

Kostel svatého Kříže na starém náměstí Altmarkt v Drážďanech je hlavním evangelickým kostelem ve městě a zároveň místem, kde káže saský zemský biskup. Se svými více než 3000 místy k sezení je to největší chrámová stavba v Sasku. Jako působiště známého chlapeckého sboru Dresdner Kreuzchor a varhaníků od svatého Kříže je chrám současně centrem církevní hudby ve městě. 

Nešpory se sborem od svatého Kříže

Nepřetržitě od roku 1371 se v kostele svatého Kříže v Drážďanech konají každou sobotu od 17 h nešpory. Zprávy ze všech staletí dokládají jejich mimořádnou přitažlivost pro návštěvníky z blízka i z dáli. Dodnes chodí na nešpory každý týden až několik tisíc návštěvníků. Nešpory doprovází sbor Dresdner Kreuzchor, známí sólisté a orchestry i renomované hostující soubory s rozmanitým programem od náročných kantát až po vynikající skladby a capella. 

Koncerty sboru Kreuzchor

Drážďanský Kreuzchor je považován za jeden z nejstarších chlapeckých sborů na světě – jeho domácím uměleckým působištěm je od jeho založení před zhruba 800 lety až dodnes kostel svatého Kříže v Drážďanech. Zde vystupuje Drážďanský Kreuzchor pravidelně o nešporách a bohoslužbách a na koncertech. Významnými uměleckými partnery jsou Drážďanská filharmonie a Saská státní kapela Drážďany. Duchovní hudba tvoří jádro repertoáru a je výrazem křesťansko-humanistického zaměření sboru. Ve sboru je nyní okolo 125 sboristů ve věku od 9 do 19 let. Kromě běžné školní docházky mají zpěváci individuální výuku zpěvu a hry na nástroj.  Za mezinárodním věhlasem Drážďanského sboru od svatého Kříže stojí intenzivní práce na zkouškách a jedinečné kouzlo pomíjivého zvuku chlapeckých hlasů.


 

Impression

Kostel Sv. Kříže

Kostel Sv. Kříže na náměstí Altmarkt v Drážďanech je hlavním evangelickým kostelem města, stejně jako kazatelnou saského zemského biskupa. S více než 3000 místy k sezení se jedná o největší kostelní budovu v Sasku. Zároveň je také církevním hudebním centrem města, neboť zde působí drážďanský Sbor Sv. Kříže a Varhaníci Sv. Kříže. Osm století – milénium na dosah. Takhle dlouho drážďanský Sbor Sv. Kříže zpívá lidem. Zde se snoubí vášeň s přesností a tvoří jeden z nejlepších sborů. Ve světě je hostem, ale doma je v Drážďanech. 130 chlapců a mužů ve věku od 9 do 19 let patří ke špičkovým zpěvákům. Klasika se střetává s modernou. Je to Liga mistrů v hudební branži.
 

Otevírací doba Koncertní pokladna:

Koncertní pokladna Kreuzkirche se pro vás vrátí od 22.
Pondělí - pátek 10 – 14 hod.
Sobota/Neděle zavřeno