Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Annegret & Christian Helm GbR
Bahnhofstraße 1
01816 Bad Gottleuba

Tel.: +49-35-023-52-7-705


e-mail

Popis

Hudba a kabaret pro Sasko a přenocování v historickém železničním voze

Strhující příběh:
V letech 1905 až 1970 se z Pirny do Bad Gottleuba proháněly parní lokomotivy s osobními vlaky – nákladní doprava jezdila s párou až do roku 1976. Poté byla trať do dnešního lázeňského města Bad Gottleuba-Berggiesshübel zrušena. Na začátku 10. let tohoto století však rodina Helmových probudila bývalou přijímací budovu vlakového nádraží Bad Gottleuba ze spánku a vytvořila kolem budovy několik atrakcí pro celou rodinu. Najdete zde pohodlné posezení s 5palcovou dráhou pro děti, na které si mohou během teplejších měsíců zajezdit s dospělými nebo pod dohledem dospělých.
 

Nabídka ubytování

V rámci velkolepé přepravní akce přivezl Christian Helm v roce 2015 do Gottleuby dvounápravový osobní vagón s otevřenými plošinami. Ten umístil na krátký, zrekonstruovaný kus koleje vedle starého nástupiště. Typický osobní vůz na vedlejší trati vyrobený v Uerdingenu v roce 1928 zde již nebude jezdit – místo toho se již několik let používá jako svérázný apartmán. Vůz navíc dostal pět lůžek, sedačku ve stylu čalounění DR a televizi. Různá železniční zařízení, jako jsou značky vlakových tras a lucerny, dodávají tomuto prázdninovému ubytování svou vlastní atmosféru. Kuchyň a sociální zařízení pro nocležníky se nachází v historické přístavbě přímo u železničního vagónu.
 
Der Übernachtungswagen in Gottleuba 
© Fam. Helm

Okolí

Kromě bývalého nádražního areálu zvou k odpočinku dětské hřiště a Goethe park v lázeňském městě s idylickým jezírkem a četnými lavičkami.
Aktivní majitelé chtějí také brzy opět pořádat na starém nádraží kulturní akce. Nezapomeňte se dotázat na možnost rezervace ubytování v železničním vagónu! Návštěva zde se vždy vyplatí!
 

Kontakt:

Annegret & Christian Helm GbR
Bahnhofstraße 1
01816 Bad Gottleuba-Bergießhübel

Tel.: 035 023 / 52 7 705
E-Mail: info@kulturbahnhof-helm.de
Internet: www.kulturbahnhof-helm.de