Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Miniaturelbtal Königstein e.V.
Am alten Sägewerk 5
01824 Königstein

Tel.: +49-1722004710


e-mail

Popis

Atrakce v měřítku 1:87
Na předměstí Königsteinu směrem na Bad Schandau, vedle zábavního parku Elbe-Freizeitland, se nachází „Miniaturelbtal Königstein“. Jedná se o pravidelně otevřenou stálou expozici modelové železnice. Zobrazuje údolí horního Labe v srdci Saského Švýcarska s jeho malebnou skalnatou krajinou a charakteristickým říčním ohybem mezi Bad Schandau a Obervogelgesang v měřítku 1:87 tak, jak vypadalo kolem roku 1970. Kromě jedinečné krajiny je zde i železniční trať, vedoucí údolím Labe a to samozřejmě v pohybu! Vozidla jezdí po kolejích o rozchodu 16,5 mm, tedy odpovídají modelové velikosti H0. V období kolem roku 1970 ještě nebyla dvoukolejná labská údolní trasa elektrifikována a vlaky byly taženy parními a dieselovými lokomotivami.
Výstava je ideální i pro mladší hosty, protože jde o velké modelové kolejiště, na kterém mohou návštěvníci samostatně řídit vláček napříč celým kolejištěm. Tento vlak pak doplňují ostatní jízdní operace řízené členy klubu.
Zařízení se nachází v hale a je tedy vhodné i jako výletní cíl za nepříznivého počasí.
 

Dosažitelnost

• na kole po Labské cyklostezce
• S-Bahn do stanice Königstein, pak pěšky asi 20 minut podél Labe po cyklostezce Elbradweg směrem na Bad Schandau
• autem z centra Königsteinu po B172 směrem na Bad Schandau; těsně před opuštěním města odbočte vlevo a držte se vlevo, dokud nedorazíte na železniční přejezd. Za železničním přejezdem odbočte vpravo a jeďte asi 300 m souběžně s železniční tratí směr „Elbe-Freizeitland“. Krátce před tím je po pravé straně "Miniaturelbtal", před kterým jsou volná parkovací místa
 
Miniatur-Elbtalbahn in Königstein 
© www.saechsische-schweiz.de

Otevírací doba:

Otevřeno celoročně každou sobotu a neděli a o všech státních svátcích od 10 do 18 hodin (kromě Vánoc a Silvestra)
Pro skupiny 10 a více osob je po individuální domluvě možná i otevírací doba mimo běžnou dobu. Kontaktujte prosím klub!

 

Eintrittspreise: