Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Deutsches Stuhlbaumuseum Rabenau
Lindenstraße 2
01734 Rabenau

Tel.: +49-351-6413611


e-mail

Popis

Tradiční, unikátní a rozhodně stojí za to vidět – Německé muzeum výroby židlí v Rabenau
V malém městečku Rabenau nedaleko Drážďan existuje tradice výroby židlí ze dřeva již více než 400 let.
Tam, kde na skalnatém výběžku kdysi stával středověký hrad, dnes na historické půdě stojí moderní továrna na výrobu čalouněného nábytku. Společnost před 150 lety jako "Saská společnost na průmyslovou výrobu ze dřeva" vyráběla tradiční i ohýbané židle a všechny další druhy ohýbaného nábytku. Dnes vyrábí čalouněný nábytek a je symbolem živé průmyslové kultury. Hned vedle, přímo pod náměstím, se v historických zdech předhradí bývalého hradu nachází Německé muzeum výroby židlí.
V muzeu židlí si můžete prohlédnout doklady místní historie a historie města, ale především zažít jedinečné řemeslo výroby židlí. V expozicích jsou představena všechna řemesla související s výrobou dřevěných židlí. Za vidění stojí především původní, přestavěná strojovna s převodovkou a dílna mistra stavitele židlí Kurta Aehliga.
 
unter Aufsicht erlaubt – selbst zupacken 
© PhilippHerfortPhotography

Příjezd dráhou Weisseritztalbahn

Doporučujeme odbočku k Německému muzeu výroby židlí z vlakového nádraží Rabenau na trati Weisseritztalbahn. Nově navrženou dobrodružnou stezkou „Sagenhafter Mühlberg“ (pověstný mlýnský kopec) je to do města vlastně jen co by kamenem dohodil. Sportovci mezi vámi to na náměstí zvládnou za 10 minut, i ten kdo se rád projde v klidu, nepotřebuje na cestu ani půl hodiny.
 

Otevírací doba:

Po a So na vyžádání
Út až Čt od 10 do 16 hodin
Pá od 10 do 14 hodin
Neděle a svátky od 13 do 17 hodin

Prohlídky s průvodcem lze zajistit i mimo otevírací dobu.

 

: