Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Hotel & Restaurant Rabenauer Mühle
Frank Schumann GmbH
Rabenauer Grund
01734 Rabenau

Tel.: 0351 4602061
Fax: 0351 4602062


e-mail

popis

Vaším budíkem je hvizd parní lokomotivy …

Rabenauský mlýn přímo naproti stanici Rabenau na trati dráhy Weißeritztalbahn z Freitalu-Hainsbergu do lázní Kurort Kipsdorf je restaurací, kterou již řadu let s oblibou navštěvují turisté a přátelé železnice.
První písemná zmínka o komplexu mlýnských budov pochází z roku 1235, kdy se o mlýnu psalo jako o velkomlýnu. Patřil ke zdejšímu hradu a později byl v majetku kurfiřtů. Kolem roku 1830 získal rabenauský mlýn výčepní právo. V roce 1869 mlýn vyhořel a byl znovu postaven jako pohostinství a brusírna dřeva ve švýcarském stylu. V roce 1990 rabenauský mlýn převzala rodina Schumannových a vybudovala z něj hotel. Hotel-restaurace ve stylu nevtíravé elegance a harmonického soužití nabízí svým hostům vybraná jídla a nápoje.

Po individuální domluvě je možné zde uspořádat rodinné oslavy, setkání nejrůznějších spolků a konference až pro 50 osob.
Dům a jeho romantické okolí Vás snadno přesvědčí, že jste vybrali správně. Bowlingová dráha s klubovou místností, ale i atraktivní wellness nabídky zvou k aktivitě i odpočinku a relaxaci. Přátelé železnice pro sebe tento hotel s restaurací objevili již dávno. Po šestileté nucené pauze způsobené stoletou vodou se 13. prosince 2008 vlaky opět rozjely. Nejprve pouze do Dippoldiswalde, ale cíl Kipsdorf je nezvratný.
Turistická stezka podél říčky Weißeritz údolím Rabenauer Grund vede kolem rabenauského mlýna, který je ideálním místem k odpočinku nebo přestupu na úzkorozchodnou železnici. Rabenauský mlýn je domem mnoha možností a díky své jedinečné architektuře je klenotem celého východního Krušnohoří.
 
 

Eingang Rabenauer Mühle 
© Hotel Rabenauer Mühle

Öffnungszeiten:

Hotel-Restaurant
 
Montag-Dienstag Ruhetag
Mittwoch-Freitag 17.00-22.00 Uhr
Samstag 12.00-22.00 Uhr
Sonn- und Feiertag 12.00-18.00 Uhr

Für Samstage und Sonntage nehmen wir Ihre Vorreservierung gern entgegen.

Selbstbedienungsgaststätte-Wanderer

Bitte informieren Sie sich hier über die aktuellen Öffnungszeiten.

 

Preise:

Auszug aus der Preisliste.
Einzelzimmer ab 60,00 €
Doppelzimmer ab 92,00 €
Juniorsuiten ab 106,00 €
Halbpension ab 19,50 €

Vollständige Preisinformationen erhalten Sie vom Anbieter.

Frühstücksbüfett und MwSt. sind in den Preisen enthalten. Internetzugang via W-Lan im Restaurant und Kabelanschluss auf den Hotelzimmern ist ein Service des Hauses und kostenlos.

Reiseangebote:

Mehrtagesreisen (Termin frei wählbar)


5 Tage Dampflok

new
5 Tage Dampflok
Hotel-restaurace Rabenauský mlýn / Rabenau
další informace

další travel offers