Suche Partner
Suche Regionen

Kontakty

Hotel & Restaurant Rabenauer Mühle
Frank Schumann GmbH
Rabenauer Grund
01734 Rabenau

Tel.: +49-351-4602061
Fax: +49-351-4602062


e-mail

Popis

Gwizdawka parowozu Państwa budzikiem…

Rabenauský mlýn přímo naproti stanici Rabenau na trati dráhy Weißeritztalbahn z Freitalu-Hainsbergu do lázní Kurort Kipsdorf je restaurací, kterou již řadu let s oblibou navštěvují turisté a přátelé železnice.
První písemná zmínka o komplexu mlýnských budov pochází z roku 1235, kdy se o mlýnu psalo jako o velkomlýnu. Patřil ke zdejšímu hradu a později byl v majetku kurfiřtů. Kolem roku 1830 získal rabenauský mlýn výčepní právo. V roce 1869 mlýn vyhořel a byl znovu postaven jako pohostinství a brusírna dřeva ve švýcarském stylu. V roce 1990 rabenauský mlýn převzala rodina Schumannových a vybudovala z něj hotel. Hotel-restaurace ve stylu nevtíravé elegance a harmonického soužití nabízí svým hostům vybraná jídla a nápoje.

Po individuální domluvě je možné zde uspořádat rodinné oslavy, setkání nejrůznějších spolků a konference až pro 50 osob.
Dům a jeho romantické okolí Vás snadno přesvědčí, že jste vybrali správně. Bowlingová dráha s klubovou místností, ale i atraktivní wellness nabídky zvou k aktivitě i odpočinku a relaxaci. Přátelé železnice pro sebe tento hotel s restaurací objevili již dávno. Po šestileté nucené pauze způsobené stoletou vodou se 13. prosince 2008 vlaky opět rozjely. Nejprve pouze do Dippoldiswalde, ale cíl Kipsdorf je nezvratný.
Turistická stezka podél říčky Weißeritz údolím Rabenauer Grund vede kolem rabenauského mlýna, který je ideálním místem k odpočinku nebo přestupu na úzkorozchodnou železnici. Rabenauský mlýn je domem mnoha možností a díky své jedinečné architektuře je klenotem celého východního Krušnohoří.
 
 

Eingang Rabenauer Mühle 
© Hotel Rabenauer Mühle

Otevírací:


Hotel-Restaurace

Pondělí–úterý den odpočinku

Středa–pátek 17–10 hod.

Sobota 12 poledne–10 hod.

Neděle a svátky 12:00–18:00

V sobotu a neděli rádi přijmeme Vaši předchozí rezervaci.

Samoobslužné restaurace turisty

Informujte se zde o aktuální otevírací době.
 

Sazby:

Výňatek z ceníku
Jednolůžkový pokoj od 60,00 €
Dvoulůžkové pokoje od 92,00 €
Apartmá Junior od 106,00 €
Polopenze od 19,50 €

Reiseangebote:

Mehrtagesreisen (Termin frei wählbar)


5 Tage Dampflok

new
Mit Volldampf voraus!
Hotel-restaurace Rabenauský mlýn / Rabenau
další informace

další travel offers