Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Horní Lužice a Dolní Slezko
 

Kontakty

Ausführendes Eisenbahnverkehrsunternehmen:
Die Länderbahn GmbH
Bahnhofsplatz 1
94234 Viechtach

Tel.: 089 5488897-25


e-mail

Beschreibung

Vítejte na linkách trilexu

Již od prosince 2010 jezdí zeleno-bílé vlaky společnosti Vogtlandbahn-GmbH (VBG) pod značkou trilex po trase Seifhennersdorf, Rybniště, Zittau a Liberec. Tehdy byla předpona „tri“ spíše jenom asociací s trojmezím, od té doby však stojí pro rozšiřování sítě linek trilexu na tři regiony. Od prosince 2014 jezdí trilex z drážďanského údolí Labe přes kopce Horní Lužice a horní údolí Nisy až do Liberce: trilex spojuje tři jedinečné regiony a s tím i mnoho partnerů zážitkové cesty DAMPFBAHN-ROUTE. Trilex tak vystřídal vlaky RegionalBahn (RB) a RegionalExpress (RE) a jezdí jako trilex-Expres (TLX – staví pouze ve vybraných stanicích) a trilex (TL – staví ve všech stanicích a zastávkách). Moderní motorové jednotky zajišťují rychlé a pohodlné spojení, a to na všech linkách trilexu.

Tipy a doporučení k jízdenkám a tarifům

I nadále platí v trilexu běžné tarify: hornolužický integrovaný tarif ZVON, integrovaný tarif VVO v regionu Drážďany a přechodný integrovaný tarif VVO-ZVON pro časové jízdenky (všechny tarify platí v rámci územních a časových podmínek). Do pozoruhodných měst Bautzen, Görlitz, Zittau nebo na výlet do romantické přírody Žitavských hor: s trilexem je to do těchto oblastí co by kamenem dohodil. Kromě integrovaných tarifů jednotlivých dopravních svazů jsou v rámci trilexu k dispozici i dva nové typy jízdenek: jízdenka „Katzensprung-Ticket“ pro jízdu z Drážďan do bližšího okolí a jízdenka „Liberec-Dresden-Speciál“ pro jízdy z Liberce do Drážďan a zpět ve stejný den. Německá celodenní jízdenka „trilex-Tagesticket“ umožňuje cestování po všech linkách trilexu bez hranic po celý den.

Pro výlety na území dopravního svazu ZVON s využitím vlaků, tramvají a autobusů dále platí celodenní jízdenky ZVON-Tagestickets. Na cestu až do Libereckého kraje doporučujeme jízdenky EURO-NISA. Tyto jízdenky platí nejen na většině vlakových a autobusových linek v Čechách, ale například i na lanové dráze Liberec-Horní Hanychov-Ještěd a s doplatkem i na Žitavské úzkorozchodné dráze. Ať už se vydáte na výlet do města, na pěší túru nebo na návštěvu jednoho z partnerů podél zážitkové cesty DAMPFBAHN-ROUTE: všechny jízdenky Vám prodá průvodčí na palubě vlaku trilex. Dále jsou v provozu i výdejny jízdenek ve stanicích Bischofswerda, Bautzen, Löbau, Görlitz a Zittau.
Bližší informace naleznete na internetových stránkách www.trilex.de (v němčině) a www.trilex-online.cz (v češtině) nebo na telefonních infolinkách +49 89 5488897-25 (v němčině) a +420 484 800 595 (v češtině). Na internetových stránkách jsou k dispozici i jízdní řády linek trilexu.

Lepší servis na palubě

Ve vlacích trilex a trilex-expres nehraje hlavní roli jen strojvedoucí. V každém vlaku trilex  Vás bude doprovázet průvodčí, který je Vám v případě dotazů k dispozici. Ještě nemáte jízdenku nebo si nejste jisti, která jízdenka bude nejvhodnější? U průvodčích je možno si jízdenku přímo zakoupit – bez doplatku. Jízdenky jsou k dispozici i do jiných cílů v Německu a v Česku. Pro pravidelné cestující ve vlacích trilexu máme další nabídku: předplatitelé časových jízdenek si mohou rezervovat své vlastní stálé místo ve vlacích, jimiž jezdí každý den do práce a zpět. Na těchto místech je připraven i denní tisk. Další informace naleznete na internetových stránkách www.trilex.de/de/service/mein-stammplatz/ (pouze v němčině).
 
TRILEX Liniennetz 
©

trilex-Linien:

Die trilex Bahnen fahren täglich.
RE1
Dresden – Bischofswerda – Görlitz
RB60
Dresden – Bischofswerda – Görlitz – Wrocław/Jelenia Góra
RE2 
Dresden – Bischofswerda – Zittau
(– Liberec)
RB61
Dresden – Bischofswerda – Zittau
RB70
Seifhennersdorf/Rybniště – Zittau – Liberec

 

Fahrkarten:

Auszug aus den Ticket-Angeboten

Katzensprung-Tickets

Bischofsw – Dresden 11,00 €
Bautzen – Dresden 16.00 €
Wilthen – Dresden 16,00 €

Katzensprung-Tickets  berechtigen zu beliebig vielen Fahrten am Geltungstag auf der gewählten Strecke.

Verkauf

In trilex-Zügen beim Zugbegleiter, trilex-Agenturen, DB-Verkaufsstellen (Reisezentrum, Agentur) oder DB-Fahrkartenautomaten.

Weitere Informationen zu Gültigkeit und Preisen finden Sie unter www.trilex.de/tagestickets.