Suche Partner
Suche Regionen

Alle Partner

Horní Lužice a Dolní Slezko
 

Horní Lužice a Dolní Slezko

Přírodní park Žitavské hory - TGG Naturpark Zittauer Gebirge

Zertifizierungen - Tourismuszentrum Naturpark Zittauer Gebirge

barrierefrei geprüft
vom Deutschen Tourismusverband e.V. zertifiziert als geprüfte Tourist-Information
zertifiziert ServiceQualität Deutschland

Kontakty

Tourismuszentrum Naturpark Zittauer Gebirge
Zittauer Stadtentwicklungsgesellschaft mbH
Markt 9
02763 Zittau

Tel.: +49-3583-54-99-40-
Fax: +49-3583-54-99-49-9


e-mail

Popis

Užít si nejmladší přírodní park v Sasku ...

Žitavské hory, nacházející se v srdci Evropy na sasko-české státní hranici, ukrývají rozmanitý přírodní prostor. Jejich určujícími prvky jsou zbytky vulkanických hor, romantické údolní nivy a pohádkové pískovcové útvary. Vydejte se na cestu pohodlnou, historickou parní úzkorozchodnou dráhou ze Žitavy, města postních pláten, do Žitavských hor. Trasa vede podél volnočasového areálu jezera Olbersdorfer See a botanického skvostu, Motýlího domu, až k lezecké stezce na skálu Nonnenfelsen nedaleko Jonsdorfu nebo až ke zřícenině hradu a kláštera na hoře Oybin.

Pískovec & horské hostince, jaké to přírodní krásy! Pískovcové útvary a skalní masivy vysoké jako dům, jeden na druhém, se často oku návštěvníka ukazují až podél turistických stezek. Obzvlášť charakteristickým způsobem vyčnívají skály „Kelchstein“ a „Scharfenstein“, zvaný též žitavský Matterhorn. Spíše schované jsou oproti nim pohádkové kamenné postavy jako je „Brütende Henne“ (Slepice sedící na vejcích) a „Teekanne“ (Čajová konvička). Nápadnými vrcholky jsou nejvyšší hory Luž a Hvozd s více než 800 metry. Síť turistických stezek Přírodním parkem Žitavské hory je dlouhá bezmála 435 km. O největší turistický zážitek se bezesporu postará 107 km dlouhá horská stezka Horní Lužicí Oberlausitzer Bergweg s nabídkou hornolužických turistických hotelů. Lákavá je rovněž návštěva původních horských hostinců, které na Vás čekají na vrcholcích – sen každého turisty.

Na cestě na železném oři – Regionem prochází pět dálkových cyklistických stezek. Jednou z nich je 465 km dlouhá Cyklostezka Odra-Nisa. Po trati můžete objevovat poklady zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO – Park knížete Pücklera včetně zámku, klášter St. Marienthal nebo historické jádro barokního města Žitava.

Ráj pro horolezce a fanoušky lezení – Žitavské hory nabízejí lákavý výběr ze 114 skal dosahujících výšky až 60 m, kde je možné nalézt všechny stupně obtížnosti. Region nabízí také dvě lezecké stezky, „Nonnensteig“ v Jonsdorfu a „Alpinen Grat“ na Oybině. Třemi centrálními lezeckými oblastmi Žitavských hor je údolí Weißbachtal a lázeňská střediska Kurort Oybin a Luftkurort Jonsdorf. Kdo chce, může si na lezení najmout profesionálního průvodce. Abychom nezapomněli, Hrnčíře (Töpfer) dokáží zlézt i docela malé děti. Přírodní park Žitavské hory – jedinečné a prostě super!

 

Impression

:

Turistické informace Naturpark Zittauer Gebirge je otevřené každý den.

Pondělí až pátek 09.00 - 18.00 Uhr
sobota 09.00 - 13.00 Uhr
neděle (Květen-říjen) 10:00 - 12:00 Uhr

Reiseangebote:

Mehrtagesreisen (Termin frei wählbar)


new
Oberlausitzer Bergweg – wandern ohne Gepäck
Přírodní park Žitavské hory - TGG Naturpark Zittauer Gebirge
další informace

další travel offers