Suche Partner
Suche Regionen

Saské Švýcarsko / Východní Krušnohoří

Park miniatur „Malé Saské Švýcarsko“, Dorf Wehlen

Zertifizierungen - Die kleine Sächsische Schweiz

barrierefrei geprüft

Kontakty

Die kleine Sächsische Schweiz
Schustergasse 8
01829 Stadt Wehlen / OT Dorf Wehlen

Tel.: 035024 70631
Fax: 035024 79759


e-mail

Beschreibung

Zážitek Labských pískovců ...

Působivě vytvořený park miniatur na ploše 8.000 m² leží u paty bývalého kamenolomu a plně splňuje požadavky na skanzen. Miniaturní krajina Labských pískovců představuje napodobeninu nejznámějších skalních a krajinných formací z originálního labského pískovce a je ve svém provedení v Evropě jedinečnou. Obrázek krajiny dotvářejí samostatně se pohybující historické dopravní prostředky (po zemi, na vodě i ve vzduchu).

Modely historických staveb, které budí dojem osídlení a řemeslné výroby v Saském Švýcarsku v dřívějších dobách, byly do parku zasazeny vskutku věrohodně. Celý areál je doplněn působivými zahradnickými prvky a protkán největším německým lesem bonsají, což z něj činí komplexní miniaturní krajinu. Velikým lákadlem je 1. Německá miniaturní horská železnice, která na 900 m dlouhé trati od nástupního prostoru po vyhlídkovou plošinu překonává výšku 10 metrů. Kromě této dieselové lokomotivy je provozována i replika saské parní lokomotivy IV K v měřítku 1:4 na rozchodu 7 a ¼ palce. Přepravní kapacita dráhy je 16 osob. Tato dráha je vzpomínkou na dráhu Schwarzbachtalbahn.

Rozličné nabídky pro celou rodinu poskytuje ukázková dílna, kreativní dílna, rybník s řiditelnými modely lodí, zařízení na rýžování zlata a domácí kino s filmy o Česko-Saském Švýcarsku. Návštěva areálu je díky pohodlným, širokým cestám vhodná i pro vozíčkáře s doprovodem.
 
©

Strecke

Standort Die kleine Sächsische Schweiz

Lage


Das Museum befindet sich in im Ortsteil Dorf Wehlen oberhalb der Stadt Wehlen direkt an der Elbe im Herzen der Sächsischen Schweiz.


Anfahrt mit Bus & Bahn


Per Bahn können Sie von Dresden aus mit der S-Bahn 1 Richtung Schöna direkt bis zum Haltepunkt Stadt Wehlen fahren und mit der Fähre über die Elbe setzen. Die Buslinie 238 bringt Sie in 7 Minuten bergan direkt bis zur Haltestelle an der "Kleinen Sächsische Schweiz"


Anfahrt mit dem Auto


Über die Autobahn A 17 von der Abfahrt Pirna auf der B172 bis zur Ausfahrt Richtung Pirna-Graupa.
Fahren Sie in Richtung Bastei bis zur Lohmener Str. und gerade aus über Mockethal direkt zum Dorf Wehlen. Die Fahrt zum Park ist im Ort ausgeschildert.
©

Öffnungszeiten:

19. April bis 04. November 2019
täglich 10.00 - 18.00 Uhr

Letzter Einlass eine halbe Stunde vor Schließung.

Verkauf außerhalb der Saison

Mo - Fr 09.30 - 16.30 Uhr

Sonderöffnungsmöglichkeiten für Gruppen auf Anfrage.

Eintrittspreise:

Erwachsene 10,00 €
Ermäßigte 7,00 €
Familienkarte
2 Erwachsene und Kinder
26,00 €