Saské Polabí / Dresden (Drážďany)

  
 
Tourismusverband Elbland Dresden e.V.

Saské Polabí … region kultury a požitků v Drážďanech a jejich okolí

Druhá nejdelší řeka Německa udává tón prázdninového regionu od Drážďan přes Míšeň až do Torgau: Zde, podél Labe se nachází jedinečná saská vinařská krajina, kde před staletími vznikala pozoruhodná města a idylické vesnice. Říční krajina okouzluje při návštěvě zámků a parků podél Labe, při projížďce po mezinárodní Labské cyklostezce nebo plavbě nejstarší a největší flotilou kolesových parníků na světě. Téměř paralelně s řekou a cyklostezkou se od Pirny do Diesbar-Seußlitz u Míšně vine i Saská vinařská stezka. Saská vinařská oblast je jednou z nejmenších v Německu a nejseverovýchodnější v Evropě. Návštěva v příjemných vinárnách, veselí při podzimních slavnostech vína, prohlídky více než 25 vinařství – víno je zde určujícím tématem.
Saská vinařská stezka spojuje na délce zhruba 90 km perly regionu a vede k nejhezčím vinohradům, vyhlídkám a vinným sklípkům. Města na řece – mezi nimi i Pirna, Drážďany, Radebeul, Míšeň a Torgau – nadchnou nejen svou historickou a moderní architekturou, nýbrž i bohatou kulturní nabídkou. Ve světoznámé Státní manufaktuře na porcelán je kupříkladu možné navštívit i ukázkové dílny.

Více než 30 výstav a sbírek mimo kulturní metropole Drážďany – mezi nimi i Muzeum Karla Maye v Radebeulu – nabízejí nahlédnutí do regionu a jeho bohaté historie.
 
 

Kontakt:

Tourismusverband
Elbland Dresden e.V.
Dresdner Straße 7
01662 Meißen

tel.: 03521 76350
fax: 03521 763540


e-mail

Kde nás najdete: